Chcesz pojechać na wakacje?

Zobacz, gdzie najlepiej pojechać na wakacje. Jeśli chcesz teraz pojechać na wakacje, to jest oczywiście uzasadnione, gdyż pora jesienno-zimowa nie dość, że nastraja nas do wyjazdu, zwłaszcza w jakieś ciepłe miejsca, to jeszcze ceny są oczywiście dużo niższe niż w przypadku popularnych sezonów wakacyjnych.

Aktualnie jednak inną obawą turystów są zamachy terrorystyczne. Pewnych krajów trzeba po prostu unikać. Podróżowanie w dzisiejszych czasach jest niestety coraz to większym problemem z powodu zagrożenia terrorystycznego obecnego w wielu państwach.

Wakacje w kurorcie

Tego rodzaju wydarzenia jak ostatnie zamachy są niestety najlepszym tego dowodem. Zamachy dokonane w Turcji i na Wybrzeżu Kości Słoniowej pokazują, że niestety często terroryści przeprowadzają ataki w hotelach i popularnych kukortach pełnych ludzi.Dlatego polskie MSZ przestrzega przed podróżami w niektóre regiony, a niektóre kraje oznacza nawet tak zwanym czerwonym alertem – nakazuje tym samym szybkie opuszczenie ich granic. Należy więc bardzo uważać wybierając docelowe miejsce pobytu.

Jakich krajów unikać?

Kraje europejskie są zwykle oznaczone na żółto lub pomarańczowo, to oznacza alarm najniższego stopnia. Bardzo skomplikowana sytuacja polityczna na niektórych terenach sprawia, że te państwa będąc popularnymi wakacyjnymi celami, stają się po portsu niebezpieczne i niestabilne. Głównie chodzi oczywiście o zagrożenia atakami terrorystycznymi, które bardzo zaistniały zwłaszcza w poprzednim roku. Wystarczy po prostu wymienić przykład Tunezji, która wcześniej była bardzo chętnie odwiedzana przez Polaków i nie tylko. Jest to kraj, w którym pogoda zawsze dopisuje, można spróbować tam pysznej regionalnej kuchni, a także zobaczyć wspaniałe zabytki.Jednakże po zamachu w kurorcie Susa w 2015 roku, którego celem byli głównie wszystkim turyści, wiele biur podróży wycofało swoje oferty wyjazdowe do Turcji. Kraj i jego godpodarka bardzo na tym fakcie straciła. Pomimo, że władze Tunezji zapewniały, że są w stanie zapobiegać podobnym zamachom, dziś tylko nieliczni turyści decydują się wyjechać tam na wakacje. Ryzyko jest zbyt duże i chyba nikt nie chce się narażać. A już na pewno nie chce narażać swoich bliskich.

Gdzie jeździć?

Kraje europejskie natomiast są względnie bezpieczne. To oznacza, że do większości z nich można wyjeżdżać. Oczywiście zawsze istnieje jakieś ryzyko zagrożenia, tak jak na przykład miało to miejsce właśnie w europejskich stolicach w minionym roku. Na każdym kroku niestety trzeba uważać i nie można sobie odpuścić. Warto też pamiętać o tym, że terroryści zwykle wybierają mocno zatłoczone miejsca. Jeśli więc chcemy uchronić się przed potencjalnym atakiem omijajmy takie miejsca szerokim łukiem.To z pewnością pomoże. Nie da się oczywiście wszystkiego przewidzieć, dlatego należy właśnie uważać na każdym kroku. Nie jest to zadanie łatwe ponieważ terroryści są latami przygotowywani do swoich zadań, jednak wspólnie można wiele zdziałać. Trzeba więc wspierać władze, które jak najbardziej walczą z terrorystami. Być może dzięki temu nasz świat będzie odrobinę lepszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij