Co warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wojaży? RPA, a może Japonia?

Statystyki podawane przez branżowe portale i czasopisma związane z polską branżą turystyczna wyraźnie dowodzą, że Polacy nie są narodem podróżników. Jako społeczeństwo mamy swoje ulubione lokalizacje, które bardzo często odwiedzamy nawet przez wiele rzędu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Pazola.com

Do grupy miejsc destynacji turystycznej, które cieszą się największą popularnością wśród naszych Rodaków, zaliczają się przede wszystkim kraje bałkańskie, a więc Bułgaria a zwłaszcza Chorwacja, a także hiszpańskie wyspy, czyli Majorka oraz Ibiza.

Ewentualnie można dodać do tej jeszcze południowe wybrzeże Hiszpanii(w szczególności Costa del Sol) oraz oczywiście nasze rodzime morze Bałtyckie.

Tymczasem świat jest pełen fascynujących miejsc, które za stosunkowo nieduże pieniądze możemy odwiedzić podczas naszych wakacyjnych wojaży.

Sporządziliśmy krótką, bo liczącą zaledwie trzy punkty, listę destynacji turystycznych, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród polskich turystów a które, według naszego zdania, każdy powinien odwiedzić przynajmniej jeden raz w ciągu swojego życia.
Gdzie pojechać na niestandardowe wakacje? Krótka lista.

1. Republika Południowej Afryki

Afryka w ogóle nie stanowi zbyt popularnego kierunku turystycznego wśród Polaków. Jeżeli już jeździmy na Czarny Ląd, to tylko do Egiptu albo ewentualnie Tunezji.

Tymczasem przecież Afryka jest ogromnym kontynentem, o wiele większym od Europy a także o wiele bardziej zróżnicowanym. Oczywiście, jest na ogromnej mapie Afryki kilka miejsc, które turyści powinni omijać przysłowiowym szerokim łukiem.

Jednak oprócz tego można wskazać również lokalizacje, gdzie jest bezpiecznie i które od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów z innych krajów.

Rekomendowanym przez nas miejscem w Afryce jest wycieczka do RPA. Jak wiadomo, jest to jedno z tych państw afrykańskich, które zostały w największym stopniu skolonizowane przez Europejczyków.

W Republice Południowej Afryki wciąż mieszkają miliony potomków europejskich osadników, stąd pod względem etnicznym i kulturowym jest to chyba najbardziej zróżnicowany region Afryki.

Jednak RPA to również całe, ogromne połacie afrykańskiej przyrody, po których możemy bez problemów podróżować wynajętym w którymś z większych miast samochodem. To także liczne parki narodowe i krajobrazowe.

Wreszcie Republika Południowej Afryki oferuje odwiedzającym ten kraj plaże oraz liczne kurorty turystyczne położone u brzegów dwóch oceanów, które opływają ten kraj, czyli Oceanu Atlantyckiego od strony zachodniej oraz ze strony wschodniej Oceanu Indyjskiego. 

2. Kuba

Kraj ze stolicą w Hawanie również, tak samo opisywana wcześniej Republika Południowej Afryki, nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród Polaków(w czym odróżniamy się chociażby od Amerykanów oraz Kanadyjczyków, którzy Kubę odwiedzają bardzo często).

Tymczasem wakacje Kuba mogą dostarczyć nam wrażeń, które zapamiętamy do końca życia. Mówi się, że Kubańczycy to jeden z najbardziej muzykalnych i najbardziej roztańczonych narodów świata. I rzeczywiście tak jest.

Każda kolejna wycieczka Kuba przekonuje nas, że upowszechnione przekonanie o muzykalności Kubańczyków nie wzięło się znikąd. Muzyka i taniec są tutaj obecne na każdym kroku, stąd przybysze z innych krajów bardzo często mają wrażenie, że czas na Kubie płynie jakoś inaczej a sami Kubańczycy nieustannie świętują, pijąc, tańcząc i śpiewając. Oprócz tego, Hawana jest jednym z najbardziej czarownych miast świata: wiele kawiarenek i urokliwe, małe uliczki sprawiają, że szybko zakochamy się w tym mieście.

3. Japonia

Ostatni punkt naszej listy to wycieczka do Japonii. Mówiąc krótko: kto chociaż raz w swoim życiu nie odwiedził Tokio, ten naprawdę sporo stracił, ponieważ bez żadnych wątpliwości jest to jedna z najbardziej fascynujących i zróżnicowanych metropolii świata. Oprócz tego, Japonia to również japońska prowincja, na której znajdziemy starą, ludową japońską obyczajowość a także zetkniemy się bezpośrednią z piękną, unikatową przyrodą Kraju Wiśni.
 
 
 
 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij