Filipiny, Fidżi i Malediwy – gdzie znaleźć najpiękniejsze rafy kolorowe?

Niestety, w Europie nie ma zbyt wielu zapierających dech w piersiach raf koralowych. Dlatego, chcąc podziwiać te niezwykłe cuda natury trzeba wyjechać nieco dalej. Najpopularniejsze kierunki, w które wybierają się nurkowie chcący podziwiać najpiękniejsze rafy koralowe to Filipiny, Fidżi oraz Malediwy.

Wypoczynek w Filipinach

Niewątpliwie, Filipiny to idealne miejsce na wakacje, w którym możliwa jest aktywna turystyka i urlop polegający na biernym wypoczynku. Mnóstwo jest tu bowiem plaż, na których można wypocząć, ale jeszcze więcej jest wspaniałych raf koralowych, które można podziwiać pod wodą.

Wydaje się, że tym co najbardziej zachwyca w tym kraju jest niezwykła wręcz różnorodność flory i fauny. Podziwiać można tu setki rodzajów zwierząt żyjących pod wodą. Ponadto, same rafy również należą do najbardziej wyjątkowych na świecie.

Warto w tym miejscu wspomnieć przede wszystkim o Tubbataha Reef. Jest to bez dwóch zdań najsłynniejsza z filipińskich raf koralowych. Mało tego, powszechnie uważa się, że jest to jedna z najpiękniejszych raf na całym świecie. Z tego też względu została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto, jest to również filipiński Park Narodowy.

Podróż na Fidżi

Następnym z najpopularniejszych kierunków, w które wyjeżdżają nurkowie chcący podziwiać rafy koralowe jest Fidżi. Według wielu jest to niekwestionowana stolica nurkowania. Rafy koralowe na Fidżi cechuje przede wszystkim ogromne zróżnicowanie. Zachwyca mnogość gatunków zwierząt i roślin jaka tu występuje.

Fidżi składa się z kilku większych i wielu mniejszych wysp. Pomiędzy wszystkimi wyspami występują rafy koralowe, które między sobą znacząco się różnią. Na uwagę zdaje się zasługiwać przede wszystkim Great White Wall. Niewątpliwie, jest to najsłynniejsza rafa w tych rejonach.

Ażeby dostać się do Great White Wall trzeba przepłynąć przez tunel. Wydaje się, że samo to jest już dosyć ciekawym doświadczeniem. Rafa natomiast cechuje się tym, że jest niezwykle jasna.

Sprawia wrażenie, jakby świeciła. Ludzie którzy ją widzieli często opisują ją jako stok śnieżny oświetlony promieniami słonecznymi, który znajduje się pod wodą i nie ma końca. Będąc na Fidżi nie sposób nie skusić się na zobaczenie Great White Wall.

Inną wartą uwagi rafą na Fidżi jest zdecydowanie Purple Wall. Jak sama nazwa wskazuje, dominuje na niej kolor purpury. Trudno to sobie wyobrazić, ale rafa ta cechuje się jeszcze większą różnorodnością organizmów niż Great White Wall. Oprócz koralowców są tu bowiem także między innymi liliowce czy też piórówki.

Rafy na Malediwach

Uprawiana przez nurków turystyka i urlop polegający na podziwianiu raf koralowych często prowadzi do odwiedzenia Malediwów. Jest to trzeci z najpopularniejszych wśród nurków kierunków, gdyż w okolicach Malediwów również mnóstwo jest wyjątkowych raf koralowych.

U wybrzeży Malediwów występują ściany koralowe podobne do tych, jakie podziwiać można na Fidżi. Oprócz tego jednak, są tu również podwodne plaże pokryte koralowcami. Każdy więc może podziwiać to, co wywołuje u niego największy zachwyt.

Jeśli mowa o rafach, które podziwiać można na Malediwach to przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o Maaya Thila. To bez wątpienia najpopularniejsza rafa w tych rejonach. Jeśli zanurkuje się głęboko w jej pobliżu oczom ukazują się podwodne jaskinie pokryte koralowcami. Ponadto, na wszystkich głębokościach występują dziesiątki gatunków ryb.

Aktywna turystyka i urlop polegający na nurkowaniu i podziwianiu raf koralowych to specyficzny sposób na spędzanie wolnego czasu. Kto jednak zaczyna nurkować, zwykle już nigdy nie przestaje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij