First minute czy last minute – z jakich ofert warto korzystać?

W kwestii wakacji część osób robi dalekosiężne plany i z dużym wyprzedzeniem czasowym planuje preferowany termin urlopu. Z kolei inni wolą podejmować spontaniczne decyzje dotyczące swoich wakacyjnych wyjazdów. Podczas gdy pierwsza grupa osób chętnie przegląda oferty first minute, drugiej znacznie bardziej odpowiada kategoria last minute. W praktyce jednak oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety, które warto wziąć pod uwagę.

First minute i last minute – co to dokładnie znaczy?

Wspólnym mianownikiem wakacyjnych ofert last minute i first minute jest okazja cenowa. Tego rodzaju wyjazdy podlegają atrakcyjnym rabatom. Podczas gdy oferty first minute mogą dotyczyć wycieczek z terminem odległym o pół roku, a nawet o rok do przodu, na wakacje last minute można wybrać się w ciągu najbliższych kilku lub maksymalnie kilkunastu dni. Biuro podróży https://www.rego-bis.pl prezentuje szeroki wybór wyjazdów z obu kategorii. Różnią się one pod względem kilku aspektów.

Atrakcyjna cena wyjazdu

Ponieważ biuro podróży z wyprzedzeniem wykupuje miejsca w hotelach, samolotach czy autokarach dla swoich klientów, jeśli w odpowiednim terminie nie znajdzie chętnych na wakacje, może ponieść straty. Zatem im bliżej wyjazdu, tym niższa cena oferowana przez biuro podróży. Może być to nawet o kilkadziesiąt procent niższa kwota względem początkowej oferty. Niekiedy jest ona atrakcyjniejsza względem ceny wyjazdów first minute, jednak dużo zależy od polityki konkretnego biura podróży. Oferty first minute również prezentują ceny niższe względem wakacji o standardowych terminach. Wynika to z korzyści dla biura podróży – jeśli jego klienci kupią na przykład wakacje w Turcji z dużym wyprzedzeniem czasowym, biuro może szybko otrzymać zwrot inwestycji poczynionych na wykupowaniu miejsc pobytowych. Istnieje wówczas mniejsze ryzyko strat.

Wakacje w Turcji? Dostępność wycieczek

Ponieważ wakacje last minute dotyczą ostatnich miejsc w hotelach, które nie zostały wykupione przez klientów biura podróży, na ogół ich dostępność jest niższa niż w przypadku wyjazdów first minute. Należy zatem liczyć się z ograniczonym wyborem lokalizacji. Im są one popularniejsze, tym łatwiej złowić na przykład wakacje w Turcji last minute. Jednak rzadziej wybierane i odleglejsze punkty na mapie zdecydowanie lepiej wybierać w wariancie first minute. Z dużym wyprzedzeniem czasowym możliwy jest wybór z szerokiej gamy wycieczek, nie tylko all inclusive, ale również half board czy bed and breakfast.

Elastyczność planowania wycieczki

Wybór oferty first minute lub last minute https://www.rego-bis.pl zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji danej osoby, pary albo rodziny. Jeśli w pracy możesz spontanicznie wziąć niezapowiedziany wcześniej urlop, być może do gustu bardziej przypadną Ci oferty last minute. Ich atutem jest większa elastyczność, ponieważ nie musisz dokonywać długoterminowego zobowiązania ani z utęsknieniem wyczekiwać wyjazdu. Z kolei osoby, które w pracy określają swój termin urlopu już na początku roku, mogą wybrać ofertę first minute. Jej elastyczność polega na przykład na możliwości początkowego wpłacenia zaliczki i posiadaniu dłuższego terminu na uregulowanie całej kwoty za wakacje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij