Miejsca, w których istniały bardzo stare cywilizacje, są bardzo ciekawym miejscem docelowym, na konkretną wycieczkę.

Na pewno do takich miejsc możemy zaliczyć dzisiaj Peru, które jest uznawane za prawdziwą kolebkę cywilizacji Inków. Jak się okazuje, jest to jedna z najstarszych datowanych cywilizacji na świecie, co z pewnością dla wielu osób, może być ważną ciekawostką, dotyczącą tego pięknego miejsca. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta Peru, ponieważ samo miejsce jest często utożsamiane z pięknymi widokami i bardzo ciekawą kulturą samego narodu. Oczywiście wybierając się do Peru, powinniśmy się właściwie przygotować, ale tego typu wycieczka na pewno bardzo mocno zapadnie nam w pamięć. Bardzo ważnym elementem samego miejsca, jest jego duża różnorodność. Znajdziemy tutaj wielkie pustynne oazy, ale nie tylko klimat pustynny jest tu wszechobecny, ponieważ Peru zawsze kojarzy nam się z ośnieżonymi szczytami gór. Nie można też zapominać o bujnie rosnących tropikalnych roślinach, a przedzieranie się przez tego typu miejsca, wymaga posiadania ze sobą maczety.

Aktywności

Jeśli tego typu wycieczki nas znudzą, zawsze możemy odpocząć na plaży lub ewentualnie poserfować na desce. Jak więc widzimy Peru to bardzo unikalne, miejsce człowiek rzadko spotyka się z aż tyloma różnymi miejscami. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ stolica Peru Lima wcale nie przypomina porośniętej dżungli. To bardzo nowoczesne miejsce prawdziwa chluba dla całego Peru.

Mamy tam do czynienia z wielkimi wieżowcami oraz długimi dzielnicami, które znajdują się wzdłuż całego wybrzeża. Oczywiście to trzeba zobaczyć na własne oczy, ponieważ nigdzie indziej nie uświadczymy tak kontrastowych miejsc.

Rysunki z Nazca

Ciekawym miejscem w Peru są tak zwane rysunki z Nazca, jest to jednocześnie jedna wielka zagadka, która do tej pory nie została w żaden sposób rozwiązana. Same rysunki składają się z niezwykłych kształtów oraz dziwnych symboli. Wiele osób uważa, że geoglify mają w sobie o wiele większe znaczenie, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Naukowcy podejrzewają nawet, że same rysunki mogą mieć powiązanie z wielkim kalendarzem astronomicznym, o którego stworzenie posądza się Indian, którzy zamieszkiwali okoliczne tereny od 300 roku p.n.e. do 900 roku n.e.

Titicaca- piękne jezioro

Jeśli chcemy sobie pożeglować w trakcie naszej wycieczki, to bez żadnego wyjątku musimy odwiedzić jezioro Titicaca, które wyróżnia się znacząco na tym tle. Oczywiście jest to niezwykłe miejsce, które w pewien naturalny sposób pozwala wydzielić granicę między Peru a Boliwią.

Oczywiście na tle wielkiego jeziora, jesteśmy w stanie dojrzeć naprawdę niesamowity krajobraz, który pozwala nam zupełnie inaczej spojrzeć, na takie w pełni niezwykłe i unikalne miejsce. Oczywiście w samej tafli jeziora, są widoczne Andy, które wyglądają bardzo klimatycznie na tle całego Peru. Jeśli jesteśmy w Peru, to nie powinniśmy zapomnieć o odwiedzeniu wyspy Uros. Możemy tam zobaczyć bardzo ciekawe unoszące się na wodzie wyspy, które są doskonałym miejscem, gdzie mieszkają okoliczni ludzie, którzy wybrali takie życie z dala od wielkiej cywilizacji. Obszar ten ma własne prawa, ponieważ każdy może stworzyć własną wyspę, nie potrzeba do tego zgody peruwiańskiego rządu. To ludzie dają pozwolenie na tego typu rzeczy, ponieważ jest to bardzo ciekawa, ale zarazem dość specyficzna enklawa, której próżno szukać w innych państwach. Jak więc widzimy Peru naprawdę pod wieloma względami, potrafi nas przekonać do siebie nietypową oprawą wizualną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij