Wakacje w Pradze

Jeśli chcemy wyjechać do ładnego i przede wszystkim kameralnego miejsca, to powinniśmy odwiedzić Czechy. Jest to bardzo malownicze miejsce o każdej porze roku, niż dziwnego, że w te rejony przybywa zawsze dużo turystów i ruch wycieczkowy, nie słabnie tam nawet przez miesiąc.

Oczywiście do Czech przyjeżdżają turyści nie tylko z Polski, ale i bardziej odległych miejsc świata, dlatego Czechy są niewątpliwie bardzo dobrą propozycją zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. To właśnie w Czechach rodziły się takie znane osobistości jak Franz Kafka czy wiele innych znanych na cały świat ludzi.

Ładne Czechy

Tak więc Czechy warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć i odwiedzić między innymi słynne muzeum narodowe, znajdujące się na placu Wacława. Obiekt znajduje się bezpośrednio w centrum miasta, dlatego znalezienie go nie stanowi żadnego problemu dla turysty. Cały budynek jest bardzo duży, a zasadniczo jego budowę zakończono dopiero w 1980 roku.

Muzeum to prawdziwa chluba Czech, ponieważ można tam zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Cały budynek jest podzielony na dwie części w pierwszej, znajdują się przedmioty związane z historią Czech w drugiej zaś piękne kolekcje rzeźb i pół piersi bardzo znanych osobistości, które przyczyniły się do rozwoju Czech. Mieszkańcy nazywają to Panteonem, ponieważ jest to bardzo ważna część całego muzeum. Będąc w Czechach, warto zahaczyć o Grevin Praga, miejsce to jest obowiązkowe do zobaczenia, ponieważ jest to muzeum figur woskowych. Co ciekawe Czesi posiadają aż dwie takie atrakcje, które są od siebie oddalone o niecałe 200 metrów.

Czeskie kościoły i inne obiekty

W Czechach warto również zobaczyć obiekty sakralne, a przede wszystkim Kościół Matki Bożej przed Tynem. Jest to miejsce niezwykle, otoczone zabytkowymi kamienicami oraz dwa dużymi wieżami, które mają nieco więcej niż 80 metrów wysokości. Jest to bardzo charakterystyczne miejsce i należy zwrócić uwagę, że budowa tego obiektu zajęła prawie 100 lat, przez co stał się on jednym z najdłuższej budowlanych obiektów w całych Czechach. Wędrując z miejsca na miejsce, nie możemy pominąć także chluby Pragi, czyli Mostu Karola. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych mostów, ponieważ odwiedzany jest co roku przez miliony turystów, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę.

Oczywiście przechadzając się po moście, możemy zauważyć aż 30 rzeźb, gdzie widnieją postaci biblijne oraz osoby, które są szczególnie zasłużone w historii Czech. Należy zwrócić uwagę, że w Czechach znajdują się także obiekty wywołujące kontrowersje. Jednym z nich jest Muzeum Maszyn Erotycznych, jeśli nie czujemy się skrępowani i zawstydzeni takim pomysłem, to możemy się tam udać i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Oczywiście nie jest to jeden z najważniejszych punktów wycieczki, ale trzeba przyznać, że to bardzo intuicyjne urozmaicenie takiej nowoczesnej wycieczki.

Gwarancja dobrego wypoczynku

Czechy zawsze zadbają o swoich gości. W Pradze znajdziemy bardzo dużo takich, przytulnych hoteli, które pomogą nam się zrelaksować po długich trudach podróży. Oczywiście warto skorzystać z takiego noclegu, ponieważ wypoczynek przy kilkudniowej wycieczce, jest niezwykle ważny. W Pradze znajdziemy również ciekawe zabytki, które są pozostałością po dawnych latach, kiedy Czechy nie były osobnym państwem.Oczywistsze taka sentymentalna wycieczka jest idealną szansą, na spędzenie fajnych i niezapomnianych wakacji. Praga potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć i jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie faktycznie można spędzić miły i spokojny czas od pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij