Blue Lagoon – SPA w bajecznej oprawie

W dalekiej Islandii, na obrzeżach Europy znajduje się Blue Lagoon, czyli prawdopodobnie najlepsze SPA na kontynencie, a być może na całym świecie. Nie jest to bowiem tylko SPA, lecz również ogromny kompleks turystyczny z basenami geotermalnymi.

Egzotyczna turystyka i urlop na północy

Niewątpliwie, wyjazd do Islandii jest troszkę egzotyczny, pomimo, iż jest to państwo europejskie i wysoko rozwinięte. Panuje tam jednak specyficzny klimat. Jednym słowem, jest niezwykle zimno. Nadaje to jednak jeszcze większego uroku gorącym źródłom Blue Lagoon

Kompleks położony jest w najpopularniejszym rejonie w kraju. Znajduje się bowiem zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy kraju, czyli Rejkiaviku. Z tego też względu, bardzo łatwo tam dotrzeć, gdyż to właśnie do stolicy lata większość bezpośrednich samolotów z kontynentu.

Wydaje się, że ze względu na niedalekie położenie głównego portu lotniczego w Islandii i Blue Lagoon po prostu nie sposób nie odwiedzić tego miejsca. Stwierdza tak zresztą większość turystów, gdyż jest to zdecydowanie najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów miejsce w tym kraju. Nigdzie indziej nie przyjeżdża każdego roku tak wiele osób.

Wyjazd zdrowotny

Niewątpliwie, wyjazd do Blue Lagoon może być określany jako zdrowotna turystyka i urlop dla ciała. Przede wszystkim bowiem, świetnie na zdrowie wpływają minerały, których mnóstwo jest w gorących źródłach. W Blue Lagoon można więc wyleczyć wiele różnego rodzaju chorób skóry. Przede wszystkim, kąpiel w tego typu źródłach zalecana jest osobom, które cierpią z powodu łuszczycy.

Tym nie mniej, źródła geotermalne dobrze wpływają nie tylko na zdrowie osób, które cierpią z powodu jakieś konkretnej choroby. Dobrze wpływają również na ludzi, którym nic konkretnego nie dolega. Przede wszystkim, minerały zawarte w źródłach przyczyniają się do regeneracji skóry. Staje się ona bardziej sprężysta i błyszcząca. Ponadto, uważa się, że niektóre z minerałów występujących w Blue Lagoon poprawiają działanie układu immunologicznego.

Bajeczne krajobrazy

Niewątpliwie, tym co zachęca do odwiedzenia Blue Lagoon jest również wrażenie estetyczne jakie ono wywołuje. Baseny w kurorcie mają kolor turkusu, a nad nimi unosi się gęsta para. Wygląda to zachwycająco, a jakby tego było mało, źródła geotermalne z każdej strony otoczone są wulkanami. Nie ma więc co się dziwić, że Blue Lagoon otrzymało mnóstwo nagród i wyróżnień w kategoriach turystyka i urlop.

Interesujący jest również widok kominów w okolicy Blue Lagoon. Są tam one z racji tego, że w pobliżu znajduje się elektrownia, która wykorzystuje gorące źródła do napędzania turbin.

Co oprócz basenów?

Oczywiście, Blue Lagoon to nie tylko źródła geotermalne, ale również, a może przede wszystkim SPA. Dlatego też, jest tu możliwość skorzystania z wielu różnego rodzaju zabiegów zdrowotnych, regeneracyjnych i kosmetycznych. W SPA można zarówno zadbać o zdrowie jak i świetnie odpocząć.

Ponadto, nie sposób nie skorzystać z kąpieli w błocie krzemionkowym będąc w Blue Lagoon. Posiada ono bowiem fenomenalne właściwości, jeśli chodzi o działanie na skórę. Można oczywiście kąpać się w błocie, można jednak również się nim smarować.

Inne atrakcje w Blue Lagoon

Jak już wspomniano, Blue Lagoon to nie tylko miejsce w którym odzyskuje się zdrowie, ale również świetnie się tam odpoczywa. Jest tu bowiem restauracja serwująca wykwintne dania, jak i bar, który serwuje drinki. Co ciekawe, z baru można korzystać nawet wtedy, gdy jest się w wodzie, gdyż właśnie tam się on znajduje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij