Chile jako punkt wyjścia wycieczek na Rapa Nui i południowy Pacyfik 

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Pazola

Ameryka Łacińska to bez wątpienia jeden z najbardziej fascynujących regionów świata.Niestety, wieloletni brak stabilizacji politycznej oraz ekonomicznej a także wciąż przybierająca na mocy przestępczość zorganizowana sprawiają, że podróżowanie po większej części krajów Ameryki Łacińskiej jest stanowczo odradzane.

Takie państwa, jak Meksyk, Honduras, Kolumbia, Wenezuela a także wiele regionów Brazylii należą do najbardziej niebezpiecznych miejsc na ziemi: polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza obywatelom naszego kraju podróże do tych krajów.

Jednak na Oceanie przestępczości i braku stabilizacji, jakim obecnie jest Ameryka Łacińska, istnieją nieliczne „zielone wyspy”, państwa, w których ład gospodarczy i ekonomiczny goszczą nieprzerwanie od wielu dziesięcioleci a poziom bezpieczeństwa jest podobny do niektórych krajów Starego Kontynentu, jak chociażby Szwajcaria.

Do tej grupy krajów zalicza się przede wszystkim Kostarykę, Urugwaj oraz Chile. Z różnych powodów(jest ich wiele) to właśnie ten ostatni kraj, czyli Chile, zdobywa sobie ostatnio coraz większą popularność wśród turystów z niemal całego świata.

Chile, czyli Ameryka Południowa inaczej

Chile to z wielu powodów kraj niezwykły. Nie tylko dlatego, że pod względem ekonomii, bezpieczeństwa i stabilizacji politycznej wyraźnie różni się o pozostałych państw Ameryki Południowej(chociażby od sąsiedniej Argentyny). To także kraj, w którym turyści mogą podziwiać niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju widoki, jakże odmienne od typowego, tropikalnego klimatu jaki panuje w większej części Ameryki Południowej.

Chile to przede wszystkim niesamowite Andy, jedne z najwyższych gór na świecie. Niewątpliwą zaletą podróżowania po Chile jest mnogość malutkich, górskich wiosek, w których znajdziemy bądź to niewielkie, przaśne noclegownie, bądź zostaniemy przenocowani przez zawsze przyjaźnie i gościnnie usposobionych mieszkańców.

Na całej powierzchni kraju( (ponad 700 tysięcy kilometrów kwadratowych) ze stolicą w niezwykłym Santiago, panują aż cztery różne klimaty: klimat podzwrotnikowy, klimat zwrotnikowy oraz klimat podzwrotnikowy morski. Na najdalej wysuniętych na północ krańcach kraju spotkamy się zaś z klimatem subpolarnym. Wreszcie, Chile to także długa, licząca ponad 6 tysięcy kilometrów linia brzegowa biegnącą wzdłuż Oceanu Spokojnego.

Ceny

Inną niewątpliwą zaletę, jaką Chile mają do zaoferowania turystom, niewątpliwie są bardzo niskie ceny. Za sok owocowy zapłacimy nieco ponad 3 złote. Mały jogurt to wydatek o równowartości około jednego złotego i pięćdziesięciu groszy.

Wycieczka do Chile nie zrujnuje naszego budżetu również w zakresie cen noclegów oraz podróży autokarami. Warto przy tym pamiętać, że są to uśrednione ceny z największych miast chilijskich: na prowincji, tak samo jak ma to miejsce w większości zakątków świata, wszystko jest znacznie tańsze. 
 

Chile jako baza wypadowa

To jednak jeszcze nie koniec zalet turystycznych, jakie ma do zaoferowania ten niezwykły kraj położony nad Oceanem Spokojnym. Do Chile należy również ponad 3 tysiące wysp położonych na Oceanie Spokojnym, w tym takie turystyczne „perełki”, jak Pitcairn czy przepiękna Wyspa Wielkanocna, które są położone aż kilka tysięcy kilometrów w głąb Oceanu. Z racji swojego położenia a także faktu, ze wyspy te należą do terytorium Chile. Kraj ze stolicą w Santiago stanowi znakomitą bazę jeśli chodzi o wypady na wyspy otaczające Amerykę Południową.

Jeżeli oprócz samego zwiedzania Chile interesuje nas na przykład również wycieczka na Wyspę Wielkanocną- nie będziemy mieć z tym większego problemu. Jednocześnie, coraz większą popularnością wśród turystów z całego świata cieszą się wypady na Antarktydę, która jest położna nieco ponad 5 tysięcy kilometrów od północnego krańca Chile.

Oczywiście, odległość wydaje się spora, jednak duża popularność wypadów z Chile na Antarktydę powoduje, że przelot samolotem nie stanowi żadnego problemu(loty nie należą również do szczególnie drogich). Jeżeli weźmiemy pod uwagę niskie ceny noclegów w Chile oraz bezpieczeństwo, jakim cechuje się ten kraj, możemy śmiało uznać go za najlepszą dostępną bazę wypadową do wycieczek na Antarktydę oraz liczne wyspy położone na Oceanie Spokojnym.
 
 
 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij