Deszczowe wczasy w Karpaczu. Co robić w Karpaczu, gdy pada?

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Czy tak musi faktycznie być? Czy deszczowe wczasy muszą być skazane na nudę i brak atrakcji? Niekoniecznie! Zwłaszcza jeśli wybrać się na wakacje do Karpacza. Podpowiadamy, co tam robić, gdy pada deszcz.

Sauna w Karpaczu

Sauny są bardzo popularną formą relaksu w Finlandii. Dlaczego? Między innymi z uwagi na aurę pogodową, jaka tam panuje. Ale to nie jedyny powód. Sauna poprawia stan zdrowia, wzmacnia organizm, poprawia krążenie krwi i dodaje witalności. Właśnie dlatego planując wczasy w Karpaczu, warto postawić na nocleg z sauną. Czy da się taki znaleźć? Komfortowe, choć niskobudżetowe noclegi w Karpaczu z sauną zagwarantuje rezydencjakarpacz.pl, która posiada pokoje z widokiem na Śnieżkę. Taka forma relaksu sprawi, że deszczowy dzień nie zepsuje wyjazdu.

Aquapark w Karpaczu

Na niepogodę świetnym pomysłem jest spędzenie czasu w aquaparku. Można na cały dzień pójść skorzystać z uroków, jakie daje centrum wodnej rozrywki. Warto skorzystać z różnorodnych basenów, jacuzzi, wanien z solankami, poszaleć na zjeżdżalniach i innych atrakcjach, z jakich słyną takie miejsca. Choć są hotele z basenami lub aquaparkami, to zdecydowanie lepiej jest zabookować nocleg w bardziej ustronnym, mniej obleganym i spokojniejszym miejscu, a w przypadku złej pogody skorzystać wyłącznie z oferty basenowej.

Wystawy w Karpaczu

W deszczowe dni lepiej nie wychodzić na górskie szlaki. Nie oznacza to jednak, że będąc w Karpaczu, trzeba się zaszyć w pokoju. Z powodzeniem można postawić na atrakcje, jakimi są różnego typu wystawy zlokalizowane w mieście i opodal niego.

Dla dzieci, ale i dla fanów klocków LEGO idealna będzie Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków LEGO. Są tam m.in.: rollercoaster, kolejka, fabryka, gwiezdne wrota, akwarium, statek piratów, ale i świątynia Wang czy wyciąg narciarski Winterpol.

Nieopodal Karpacza wybrać się można również do Parku Dinozaurów. Na ścieżce edukacyjnej w lesie znajdują się dinozaury w skali 1:1. To doskonały sposób na lekcję o prehistorii. Można się też przyjrzeć z bliska tym niezwykłym zwierzętom.

Wystawa godna uwagi w Karpaczu to również Świat Kolejek. Znajdują się w nim makiety z pociągami znanymi z bajek i filmów. To doskonałe miejsce dla całych rodzin. Atrakcji dodają stanowiska sterowania pociągami i dźwigami oraz gry multimedialne Wrażeń dostarcza sala wirtualnej rzeczywistości, w której można przejechać się kolejką górską.

Kolejna wystawa, którą warto zobaczyć nawet w niepogodę, gdy chwilowo się przejaśni, jest Park Miniatur Budowle Świata. Znajdują się w nich miniatury wyjątkowych budowli z całego świata. Obejrzeć można 28 modeli budynków z pięciu kontynentów – tak istniejące do dzisiaj, jak i zburzone. Można zobaczyć Statuę Wolności, Partenon, wieżę Eiffla, Chiński Mur, Tadż Mahal, Biały Dom, Tower Bridge, Big Bena.

Muzea w Karpaczu na niepogodę

W Karpaczu znajduje się wiele wyjątkowych muzeów. Na uwagę zasługuje Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO. To aż dwa piętra ekspozycji i 9 sal tematycznych. W nich znajdują się makiety wykonane z klocków LEGO.

Można wybrać się również do Miejskiego Muzeum Zabawek (ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego). Są tam tysiące zabawek, którymi bawiły się różne pokolenia dzieci. Jest to ogromna kolekcja, ale i możliwość spojrzenia na to, jak zmieniały się zabawki na przestrzeni lat.

W Karpaczu przy ulicy Kopernika 2 mieści się również Muzeum Sportu i Turystyki. Jest tam bardzo interesująca, bogata ekspozycja, przybliżająca tę tematykę. Obowiązkowy punkt wycieczki każdego miłośnika sportu.

Karkonoskie Tajemnice to muzeum, które mieści się w podziemiach przy Mickiewicza 1a. Spotkać tam można mitycznego Potężnego Ducha Gór we własnej osobie. Muzeum jest zwycięzcą w konkursie National Geografic na „7 cudów polskich”. To multimedialna ekspozycja przedstawiająca historię Karpacza, ale i miejskie legendy.

Ostatnim na liście, ale na pewno nie ostatnim do obejrzenia jest Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Można poznać ich historię w niezwykły sposób – dzięki multimedialnym przewodnikom. To jeszcze technologia czy już magia – trzeba się przekonać samemu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij