Jak wybrać szkółkę narciarską dla dzieci, jak dla dorosłych

Jak wybrać szkółkę narciarską dla dzieci, jak dla dorosłych?

Jak dobrze wybrać szkółkę narciarską, na co zwrócić uwagę, szukając idealnego kursu nauki jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych? Podpowiadamy, co koniecznie musisz sprawdzić, gdy rozglądasz się za dobrą szkółką narciarską w Polsce. 

Jak wybrać szkółkę narciarską?

Kursy nauki jazdy na nartach mogą być skierowane do dzieci lub wyłącznie do dorosłych, jednak dobra szkółka narciarska zwykle kieruje swoją ofertę do wszystkich. Na przykład szkółka narciarska w Szczyrku szkoli dzieci i dorosłych oraz oferuje kursy zarówno dla początkujących, jak i już doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Bez względu na to, na jaką szkołę narciarską się zdecydujesz, musisz sprawdzić, czy posiada ona odpowiednią licencję, wydawaną przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. A co jeszcze jest ważne, gdy szukasz szkółki narciarskiej Szczyrk? 

  • Jak długo dana szkółka posiada powyższą licencję?
  • Czy ogranicza się tylko i wyłącznie do nauki jazdy na nartach dla dzieci, czy oferuje również zajęcia dla dorosłych?
  • Ile kosztuje instruktor narciarski dla dzieci, kurs, przedszkole narciarskie?
  • Czy przy szkółce działa wypożyczalnia sprzętu? 
  • Jakie są opinie o instruktorach, prowadzonych kursach? 

Szkółka narciarska dla dzieci – na co zwrócić uwagę? 

Dzieci szybko się zniechęcają, dlatego wybierając szkółkę narciarską dla najmłodszych, trzeba kierować się zarówno doświadczeniem instruktorów, jak i ich podejściem. W końcu to od nich głównie zależy, czy nasz maluch pokocha ten sport, czy wręcz przeciwnie… Szkółki narciarskie dla dzieci zwykle rozpoczynają kurs już od 3 uczestników, wystarczy więc, że wybierzesz się na narty ze znajomymi, którzy też mają dzieci lub dołączysz do już utworzonej grupy. Zwróć jednak uwagę na minimalną liczbę uczestników, niektóre szkółki wymagają znacznie więcej osób, a znalezienie tylu chętnych np. w tygodniu może być trudne. Dobrze też, jeśli kurs narciarski opiera się na nauce przez zabawę, tylko jeśli twoje dziecko będzie się dobrze bawić na stoku, jest w stanie polubić ten sport. Nie bez znaczenia pozostaje również podział maluchów na grupy wiekowe oraz ze względu na umiejętności.  

Jaki kurs nauki jazdy na nartach dla dorosłych? 

Szkoła narciarska dla dorosłych i młodzieży to dobry sposób na stosunkową tanią naukę jazdy na nartach w gronie znajomych czy rodziny. Za takie grupowe lekcje często zapłacisz mniej niż za indywidualne szkolenie. Warto pamiętać, że dobre szkółki narciarskie oferują kursy zarówno dla początkujących, jak i już doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, podczas takich kursów możesz poszerzyć swoją wiedzę i polepszyć technikę jazdy. Na koniec takiego kursu często organizowane są też małe zawody narciarskie, w których możesz sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności, a przy tym świetnie się bawić. Wybierając szkołę narciarską dla dorosłych, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, co dokładnie zawiera cena kursu – czy wliczone są w nią również karnety, czy dana firma oferuje rabat na wypożyczenie sprzętu. Polecamy też sprawdzić dokładny przebieg zajęć, dopytać o istotne elementy kursu, jak np. wideoanaliza jazdy. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij