Jak zaplanować udany jesienny urlop z dziećmi

Jak zaplanować udany jesienny urlop z dziećmi?

Jesienny urlop z dziećmi też może być wspaniałym przeżyciem. Tym bardziej, że to świetna okazja, aby pokazać najmłodszym pociechom, jak piękna potrafi być ta pora roku oraz przekonać je, że o wiele lepszą alternatywą dla długich godzin przed komputerem czy z uchem przyklejonym do smartfona, jest aktywny wypoczynek. Idealnie do tego celu nadaje się Kotlina Kłodzka. Zobacz dlaczego i jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Od czego zacząć przygotowania?

Najważniejszym punktem przygotowań, jest sprawdzenie czy interesująca nas miejscowość oferuje atrakcje dla dzieci lub czy znajdują się tam miejsca, które nasi podopieczni będą chcieli zobaczyć. Po drugie musimy dobrze wybrać miejsce noclegowe, w którym się zatrzymamy. Kiedy planujemy urlop z dziećmi, najlepszą opcją będzie hotel. To spora wygoda, głównie pod względem wyżywienia, o które troszczy się obiekt. Nie bez znaczenia są też kwestie bezpieczeństwa. Nawet, gdy dziecko zniknie nam z oczu, to łatwiej będzie je znaleźć na obiekcie monitorowanym i objętym przeważnie 24 godzinną ochroną.

Warto przy tym zwrócić uwagę, czy hotel zatrudnia animatorów do zajęć z dziećmi, na wypadek, gdybyśmy zaplanowali sobie weekend w SPA hotelowym. Trzecia ważna sprawa przy organizacji naszego urlopu z dziećmi to środek transportu. Najwygodniej zawsze podróżować własnym samochodem, gdyż można wtedy dowolnie rozplanować ilość postojów. Dobrą strategią jest też podróż wczesnym rankiem, kiedy pociechy są jeszcze dość senne lub późniejszym wieczorem – z tego samego względu. Ostatnia kwestia przygotowań to pakowanie. Dobrze jest zabrać się za nie, kiedy pociechy będą smacznie spały. Wtedy unikniemy chaosu związanego z tym, co maluchy zaplanują zabrać ze sobą. Pamiętajmy jednak, aby obowiązkowo spakować im przynajmniej jednego ukochanego pluszaka czy inny ważny dla nich „talizman”. Dzieci powinniśmy też wyposażyć w silikonowe bransoletki, na których będą miały zapisany nr tel do nas. To tak na wszelki wypadek, gdyby nasz maluch postanowił sam zwiedzić miejscowość wypoczynkową.

Dlaczego Kotlina Kłodzka to najlepszy kierunek na jesienny urlop z dziećmi?

Wypoczynek jesienny w górach to przede wszystkim niezwykle barwne krajobrazy, a bogactwo naturalne, jakie oferują Góry Stołowe zachęcają do spacerów po okolicy i oglądania. Poza tym na dzieci czeka wiele niezwykłych miejsc, jak na przykład: Młyn Papierniczy w Duszniakach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, Browar Broumov, Ruchoma Szopka w Wambierzycach, Zoo-Safari czy Kopalnia Złota. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z odwiedzin w Parku Zdrojowym czy zwiedzaniu wraz z rodzicami pełnych tajemnic atrakcji, jak: Twierdza Kłodzka, kompleks „Riese”, Jaskinia Macochy, Kaplica Czaszek czy chociażby Torfowisko pod Zieleńcem.

Warto też podkreślić, że na obszarze Kotliny Kłodzkiej nie brakuje dobrze przygotowanych i interesujących tras rowerowych zróżnicowanych pod względem poziomu trudności. To samo dotyczy tras trekkingowych czy do uprawiania Nordic Walking. Te formy rekreacji można zaproponować starszym dzieciom, by pokazać im, iż aktywny relaks i to w gronie rodzinnym, też może być świetną zabawą. Szczególnie, że niektóre hotele oferują swoim gościom darmowe wypożyczanie zarówno rowerów, jak i kijków trekkingowych.

***
Podsumowując: jeśli macie możliwość weekendowego wypoczynku i planujecie wyjechać wraz z dziećmi to Kotlina Kłodzka idealnie nadaje się do tego celu. Nie brakuje tam atrakcji odpowiednich dla dużych, jak i małych.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel Fryderyk

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij