Jaką walizkę zabrać na rodzinne wakacje?

Nareszcie wakacje. Dzieci mają wolne od szkoły, a ty – zasłużony urlop. Czas wybrać się w podróż! Każdy chyba wie, że podróżowanie z dużą rodziną nie należy do rzeczy najprostszych. Jak zabrać wszystko to, co niezbędne? Gdzie to wszystko zmieścić? Odpowiedź jest prosta: w walizce podróżnej. Pozostaje tylko pytanie: jaką wybrać, aby pomieściła całą naszą rodzinę?

Niezbędne walizki dla podróżnika

Jeżeli mamy zamiar kupić walizkę, to wybierzmy taką, która posłuży nam na kilka dobrych lat. Zrezygnujmy z takiej, która jest modna tylko w jednym sezonie. Postawmy na funkcjonalność, pojemność i praktyczność. Przy wyborze walizki ważne, abyśmy wzięli pod uwagę, do jakich warunków ma być ona dostosowana oraz sprawdzili, czy w odpowiedni sposób chroni nasz bagaż przed zniszczeniem. Jaka powinna być zatem funkcjonalna walizka? Na pewno pojemna, lekka, a także łatwa do przenoszenia. Najlepsza pozostaje walizka podróżna na kółkach. Może być na dwóch lub czterech kółkach – zależy, jakiej potrzebujemy.

Zestaw walizek dla całej rodziny

Wybierając się na wakacje z rodziną dobrze zaopatrzyć się w zestaw walizek w tym samym kolorze, ale o innych rozmiarach. Taki zestaw składa się najczęściej z trzech lub czterech walizek. Coraz częściej odradza się zakup jednej, wielkiej, konkretnej walizki, a poleca – zestawy. Finansowo wychodzi to drożej, ale praktycznie – mamy walizkę na każdą okazję:

  • Najmniejszą – jako bagaż podręczny,
  • Średnią – na wyjazd weekendowy,
  • Największą – na kilkudniowy urlop.

Większość modeli wykonana jest z wytrzymałego, solidnego i odpornego na wszelkie zarysowania tworzywa ABS oraz wyposażona w wygodną, teleskopową rączkę. Coraz częściej możemy spotkać walizki, które mają szyfrowe zamki, co powoduje, że osoby niepożądane nie mogą się dostać do naszego bagażu, a my możemy być całkowicie spokojni. Kauczukowe i obrotowe kółeczka powodują, że walizki prowadzi się lekko i bez żadnego wysiłku.

Walizki podróżne – jaki rozmiar wybrać?

To należy do kwestii indywidualnej, uzależnione jest od czasu, na jaki wyjeżdżamy, kierunku – czy są to ciepłe kraje, w których raczej nie będziemy potrzebować ciepłych swetrów, długich spodni czy kurtki, czy może wręcz przeciwnie – udajemy się do Skandynawii, gdzie wełniane skarpety i wysokie buty będą podstawą naszego ubioru. Przeciętnie przyjmuje się, że na krótki wyjazd, do 4 dni, wystarczy nam walizka o pojemności do 40 litrów. Na wyjazd do 7 dni będziemy musieli sięgnąć po walizkę o pojemności 50 -70 litrów. Na wyprawy znacznie dłuższe możliwe, że będziemy potrzebować walizki nawet do 130 litrów.

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę kupując walizki?

Każdemu zależy na czym innym. Dla niektórych najważniejszy jest wygląd, dla innych materiał, a jeszcze inni w pierwszej kolejności będą patrzeć na rodzaj kół w walizce. Tak naprawdę wszystko to jest ważne. Jeśli chodzi o materiał – wybrać walizki usztywniane czy jednak miękkie? Walizki bez usztywnienia są lżejsze, mają więcej miejsca, więc możemy zmieścić tam wiele rzeczy. Sprawdzą się one idealnie podczas podróży samochodem czy pociągiem, wszędzie tam, gdzie nasz bagaże będzie poddawany kontroli, jak ma to miejsce w samolocie. Miękkie walizki mogą być dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Dużą zaletą usztywnianych walizek jest to, że ich solidna obudowa zapewnia ochronę przed wilgocią, a powstałe zabrudzenia można usunąć, przecierając wilgotnym ręcznikiem. Obecnie większość walizek produkowana jest w takich wymiarach, aby spełniały one standardy większości linii lotniczych. Warto wybrać taki model walizki, która ma cztery kółka. Dlaczego? Pozwalają one na swobodniejsze prowadzenie walizki, nie wymagają od nas też dużej siły. Cztery kółka zapewniają stabilność, a dodatkowo – są odporne na złamania i zużywają się wolniej od plastikowych. Kupując walizkę, zwrócimy uwagę na to, czy interesujący nas model jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie, np. kłódkę. Wybierając się m.in. do takich krajów jak: Kanada, Australia czy Japonia, musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć bagaż za pomocą specjalnego systemu TSA. Umożliwia on skontrolowanie bagażu bez jego naruszenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij