klimatyzacja do kampera

Klimatyzacja do kampera – co warto wiedzieć na ten temat?

Caravaning jest czymś więcej niż tylko sposobem podróżowania. Można powiedzieć, że jest to styl życia, który cieszy się coraz większą popularnością. Jednocześnie jeszcze do niedawna podróżowanie kamperem nie kojarzyło się z wygodą. Na szczęście ta opinia aktualnie się zmienia. Przede wszystkim wynika to z faktu, że caravaning może być bardzo komfortowy i istnieje dodatkowo tyle udogodnień, że wręcz ten komfort jest na bardzo wysokim poziomie. Dziś skupimy się na klimatyzacji. Jaką wybrać?

Klimatyzacja do kampera to must have

Klimatyzacja do kampera to absolutne must have i trzeba się z tym zgodzić na 100%. Jeżeli zależy Wam, by podróżowanie było komfortowe nawet w duże upały, to oczywiście musicie zdecydować się właśnie na klimatyzację w kamperze. Wbrew pozorom jej koszt wcale nie jest bardzo wysoki, a do tego wszystkiego jeszcze macie do wyboru kilka opcji. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Klimatyzacja będzie dobrze chłodzić i sprawiać, że podróż nawet w największy upał będzie wręcz przyjemnością. Czas przyjrzeć się jednemu z tych rozwiązań. Zacznijmy może jednak od tego, czym jest owy klimatyzator w kamperze. Tutaj trzeba wiedzieć, że jest to rodzaj elektronicznego termostatu, który gwarantuje wymianę powietrza, a przez to także ochłodzenie wnętrza kampera. Może mieć różną formę zarówno samego zasilania, ale też wydajności. Co ciekawe, dostępne są warianty, które mogą działać tylko w czasie jazdy pojazdu, ale też takie, które pracują wyłącznie postojowo. Ostatnią grupą jest klimatyzacja, która pracuje i to niezależnie od tego, czy kamper znajduje się w ruchu, czy nie. Do tego klimatyzacja może być zarówno stała jak i przenośna.

Klimatyzacja sprężona z silnikiem pojazdu – czym właściwie jest?

Dostępna jest choćby klimatyzacja sprzężona z silnikiem pojazdu. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik klasycznej samochodowej klimatyzacji. Jest ona wydajna. Ale też trzeba wiedzieć, że pracuje tylko wtedy, gdy kamper nie jest na postoju. Zatem, gdy silnik nie pracuje, to rzecz jasna klimatyzacja nie chłodzi. Zasadniczo można powiedzieć, że taka klima jest praktyczna. Ma jednak wadę i wadą jest właśnie to, że podczas postojów nie chłodzi, a więc samochód może bardzo szybko się nagrzewać. O ile sytuacja ma miejsce w nocy, to może ten problem nie jest tak uporczywy, ale jednak w południe czy po południu już tak. Tego typu klimatyzacja nie wymaga używania żadnych dodatkowych akumulatorów, bo wykorzystuje paliwo z baku.

klimatyzacja kamper

Klimatyzacje dachowe – praktyczne i niezawodne

Można też zdecydować się na klimatyzacje dachowe. Trzeba powiedzieć, że ten rodzaj można określić mianem praktycznych i niezawodnych. Trudno się z tym nie zgodzić. Jak sama nazwa wskazuje, mocowana jest ona na dachu czy to kampera, czy też przeczepy kempingowej. A więc można zaoszczędzić miejsc w samochodzie. Zazwyczaj montuje się ją w w miejscu okna dachowego. Klimatyzator dachowy doskonale usuwa rozgrzane powietrze z wnętrza samochodu i zapewnia jego wymianę na chłodniejsze powietrze, które pobierane jest z zewnątrz. W ten sposób zyskuje się w kamperze uczucie przewietrzenia, ochłodzenia, ale też świeżości. Taka klimatyzacja do przyczepy kempingowej może działać na zasadzie sprężarki, a dzięki temu zyskacie jeszcze przyjemniejszy powiew chłodnego powietrza. W tym przypadku trzeba też wiedzieć, że taka klimatyzacja potrzebuje zasilania agregatem czy akumulatorem, choć rzeczywiście świetnie się sprawdzi jeżeli na Waszym kamperze zamontowany jest panel fotowoltaiczny. W takim przypadku będzie to energooszczędny sposób chłodzenia. Istotne jest również to, że użytkowanie takiej klimatyzacji jest w pełni bezpieczne, gdyż nie emituje zanieczyszczeń.

A może klimatyzacja podłogowa?

Można też zdecydować się na klimatyzację podłogową. Jak sama nazwa wskazuje montowana jest w podłodze kampera. Konieczne jest wykonanie otworów wentylacyjnych. W tym przypadku powietrze odprowadzane jest za pomocą rur montowanych pod podłogą. Dzięki temu chłodzenie jest jeszcze szybsze i bardziej równomierne. Taka klima wymaga też dodatkowego źródła zasilania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij