Planujesz wyjazd na narty Pamiętaj o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego

Planujesz wyjazd na narty? Pamiętaj o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego

W czasie ferii, przerwy świątecznej i noworocznej wielu z nas wyjeżdża na narty. Część obiera kierunki zagraniczne, ponieważ nie chce tłoczyć się na popularnych trasach zjazdowych w okolicach Zakopanego lub Karpacza. Jeśli planujemy wyjazd na narty do Francji, Szwajcarii, Włoch czy Austrii, powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo i wykupić ubezpieczenie turystyczne. Tylko jakie?

Sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Przed zawarciem jakiegokolwiek ubezpieczenia, bez względu na to, czy będzie to ubezpieczenie turystyczne, na życie czy ubezpieczenie komunikacyjne, warto dobrze zapoznać się z ofertą wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najlepszym źródłem wiedzy dotyczącej zakresu ochrony ubezpieczeniowej, a zwłaszcza wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela będzie OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.

To właśnie w tym dokumencie znajdują się szczegółowe zakresy ubezpieczenia, limity, ograniczenia czy zasady postępowania w różnych sytuacjach. Jeśli wykupujemy ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty, sprawdźmy właśnie w OWU czy ryzyko wypadku w górach zostało ujęte w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.  Wybrany wariant polisy nie musi obejmować wielu ryzyk, zwłaszcza jeśli składka ubezpieczeniowa jest niska. Wówczas trudno oczekiwać, aby ochrona ubezpieczeniowa obejmowała ryzyko związane z uprawianiem sportów.

Polisa dedykowana narciarzom

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich narciarzy wyjeżdżających na ferie za granicę będzie wykupienie ubezpieczenia, które obejmuje ryzyko amatorskiego uprawiania sportów, uprawiania sportów wysokiego ryzyka, ekstremalnego uprawiania sportów czy też wyczynowego uprawiania sportów. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe nieco inaczej może klasyfikować przy tym narciarstwo w wysokich górach, np. w Alpach.

Polisa turystyczna SIGNAL IDUNA Card ma trzy warianty, z których tylko wariant podstawowy nie uwzględnia sportów zimowych. W SIGNAL IDUNA Card World Sport i World Sport Plus ochroną ubezpieczeniową objęte jest uprawianie sportów zimowych i sportów wysokiego ryzyka, łącznie ze wspinaczką wysokogórską po oznaczonych szklakach skalnych do 3500 m. n.p.m. SIC to roczne ubezpieczenie turystyczne dedykowane osobom w wieku od 5 do 30 lat. Będzie to dobry wybór dla zapalonych narciarzy, zwłaszcza uczniów i studentów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij