Pomoc drogowa – to właśnie tego potrzebuje każdy kierowca

Pomoc drogowa – to właśnie tego potrzebuje każdy kierowca

Pomoc drogowa to przydatne rozwiązanie dla każdego właściciela samochodu, niezależnie od tego, czy jest to doświadczony kierowca, czy też dopiero początkujący posiadacz auta, który dopiero zaczyna przygodę z jazdą. Niestety, awarie drogowe to nieprzyjemna, lecz nieodłączna część życia polskich kierowców (a właściwie, nie tylko polskich). Na szczęście, w tych trudnych chwilach mogą oni skorzystać z atrakcyjnych rozwiązań, takich jak pomoc drogowa. Usługi w tym zakresie świadczy wiele firm, m.in. Pomoc Drogowa Jacek Szewczyk.

Pomoc drogowa – kiedy potrzebna jest pomoc? Kilka słów o tym, jak zachować się podczas awarii na drodze?

Podczas prowadzenia samochodu zawsze należy brać pod uwagę ryzyko wystąpienia przypadkowej awarii. Niektóre z tych usterek mogą być błahe i można je naprawić w ciągu chwil, inne niestety są bardzo poważne, a ich naprawa leży poza możliwościami nawet doświadczonego kierowcy. Rozwiązanie tych problemów wymaga wówczas wsparcia fachowców z odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Na szczęście, w tym przypadku kierowcy mogą skorzystać z usług pomocy drogowej. Co więcej, w Polsce działa obecnie wiele firm, które udzielają pomocy drogowej, a coraz bardziej zacięta konkurencja sprawia, że usługodawcy wciąż poszerzają zakres swoich ofert.

Jakie są typowe problemy kierowców, które mogą pojawić się na drodze? Są one różnorodne, a niektóre z nich to:

  • pęknięta opona – zlikwidowanie tego problemu wymaga wymiany koła samochodowego,
  • zatrzaśnięte kluczyki, w wyniku czego dostanie się do wnętrza samochodu bez profesjonalnej pomocy nie jest możliwe,
  • brak paliwa (jest to poważny problem w sytuacji, w której najbliższa stacja paliwowa znajduje się w dużej odległości od unieruchomionego pojazdu),

oraz wiele innych rodzajów nieszczęśliwych zdarzeń, które same w sobie są niegroźne, lecz ich rozwiązanie samodzielnie przez kierowcę nie jest możliwe.

Sytuacja ta wynika zwłaszcza z faktu, że nie wszyscy kierowcy posiadają odpowiednie umiejętności w zakresie obsługi pojazdów. Ponadto awaryjne parkowanie pojazdów, na przykład na ruchliwej autostradzie, może być stresującym wydarzeniem dla początkujących kierowców. Jak powinieneś się zachowywać w tej sytuacji? W przeciwieństwie do zjawiska powierzchniowego rozwiązanie opisywanego problemu jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z profesjonalnych usług, czyli pomocy drogowej.

Profesjonalna pomoc drogowa obejmuje czynności wykonywane przez wyspecjalizowane do tego typu zadań firmy, których celem jest umożliwienie kierowcom kontynuowania jazdy pomimo drobnymi awarii. Jeśli okaże się, że usterkę można łatwo naprawić, cały proces prawdopodobnie zostanie przeprowadzony na miejscu. Jeśli jednak pomoc drogowa stwierdzi, że szkoda jest bardziej poważna i pojazdem nie da się bezpiecznie prowadzić bez wizyty w warsztacie mechanicznym – samochód zostanie odholowany przez ekipę pomocy drogowe, a kierowca korzystający z pomocy drogowej dostanie np. samochód zastępczy.

Choć problem może wydawać się poważny - nie należy tracić zimnej krwi

Choć problem może wydawać się poważny – nie należy tracić zimnej krwi.

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko

Jeżeli pojazd się zepsuje, przed wezwaniem pomocy drogowej należy podjąć następujące działania w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze i płynności ruchu dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. A zatem, kierowco:

  • włącz światła awaryjne w samochodzie (gdy w samochodzie nie ma oświetlenia awaryjnego, włącz światła pozycyjne),
  • umieść trójkąt odblaskowy. Kierowcy powinni być zaznajomieni z zasadą dotyczącymi odległości, w jakiej trójkąt odblaskowy powinien znajdować się za stojącym pojazdem (odległość ta różni się w zależności od rodzaju drogi: 100 metrów dla dróg ekspresowych i autostrad oraz 30 do 50 metrów dla pozostałych dróg położonych poza obszarem zabudowanym; z kolei dla dróg na terenie obszaru zabudowanym jest to 1 metr).

 

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko! Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego przez kierowców, którzy podczas postoju awaryjnego nie włączą odpowiednich świateł i nie rozstawią trójkąta odblaskowego, grożą kary

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko! Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego przez kierowców, którzy podczas postoju awaryjnego nie włączą odpowiednich świateł i nie rozstawią trójkąta odblaskowego, grożą kary.

Wbrew pozorom, wykonanie tych procedur jest bardzo ważne, ponieważ niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skutkować mandatem, a nawet odholowaniem pojazdu na posterunek policji.

Profesjonalna pomoc drogowa dla kierowców – wybór właściwej firmy

Jedną z firm, która świadczy wysokiej jakości usługi w zakresie pomocy drogowej, jest Pomoc Drogowa Jacek Pomoc Szewczyk. Przedsiębiorstwo to działa już od roku 2007, a zdobyte przez wszystkie te lata doświadczenie pozwala na rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów, które zgłaszają każdego dnia kierowcy. Wreszcie, kolejnym z atutów przedsiębiorstwa Pomoc Drogowa Jacek Pomoc Szewczyk jest nowoczesna flota pojazdów wykorzystywanych do holowania uszkodzonych samochodów klientów.

Warto wspomnieć także o innym aspekcie, na który często zwracają dotychczasowi klienci firmy, którzy skorzystali z usług pomocy drogowej – asortyment usług świadczonych przez Pomoc Drogowa Jacek Pomoc Szewczyk jest niezwykle szeroki i obejmuje między innymi takie usługi przydatne dla znajdujących się w potrzebie kierowców, jak:

  • transport uszkodzonych pojazdów lawetą,
  • zmiana uszkodzonego koła w samochodzie,
  • dowóz paliwa,
  • awaryjne otwieranie zatrzaśniętych drzwi w samochodach,

oraz wiele innych czynności, które pozwalają rozwiązać codzienne problemy kierowców na drodze.

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdu, ale także takie usługi, jak np. usługi serwisowe

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdu, ale także takie usługi, jak np. usługi serwisowe.

Pomoc drogowa dla kierowców – podsumowanie

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie: co sprawia, że to właśnie pomoc drogowa jest bardziej dogodnym rozwiązaniem niż np. wsparcie, jakiego mogą udzielić nam znajomi? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista: przyjaciele nie zawsze są w stanie udzielić pomocy, ponieważ mogą być zajęci własnymi obowiązkami. Poza tym, mogą oni nie dysponować odpowiednim sprzętem pozwalającym na holowanie pojazdu (nie wspominając już o tym, że samo holowanie wymaga nie lada umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdu). To nie jedyny argument przemawiający za profesjonalną usługą pomocy drogowej, która obejmuje także takie różne usługi, jak naprawy pojazdów czy samochód zastępczy.

Jak zatem można zminimalizować ryzyko problemów wynikających z awarii samochodu na drodze? Cenne wsparcie specjalistów, które oferuje: Drogowa Jacek Pomoc Szewczyk, jest świetnym wyborem, jeśli chcemy szybko kontynuować przerwaną trasę i dotrzeć na czas do ustalonego wcześniej miejsca docelowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij