Trekking w Himalajach

Himalaje to piękna sprawa i dobre miejsce na podróż. Warto zauważyć, że są to jednocześnie najwyższe góry świata, które nie wszyscy mogą zdobyć, zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt wiele doświadczenia we wspinaczce. Oczywiście nieliczni są w stanie to zrobić i taka wycieczka może się okazać naprawdę ważnym przeżyciem.

Popularyzacja turystyki w te rejony pewnie byłaby niemożliwa, gdyby nie tanie loty, które umożliwiają spełnienie własnych marzeń. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w ten sposób tego typu wycieczka jest dla nas dostępna. Jeśli mamy dość duże fundusze do zagospodarowania, to wtedy możemy bez problemu zorganizować sami sobie taką wyprawę, jednak to wymaga potężnych nakładów finansowych o wiele większych, niż w przypadku zwykłej wycieczki. Oczywiście sama propozycja wycieczki wspinaczki w tak odległe rejony, nie jest najważniejsza, ponieważ liczy się też odpowiednie przygotowanie. Jeśli mamy zamiar uprawiać trekking w Himalajach, to potrzebujemy sprzętu.

Bez sprzętu ani rusz

Potrzebujemy sprzęt do profesjonalnej wspinaczki, bez tego w żadnym wypadku nie wybierajmy się w Himalaje. Musimy być też odpowiednio przeszkoleni i mieć doświadczenie we wspinaczce na ekstremalnych wysokościach.

Nie ma co tu dużo ukrywać, osoby bez doświadczenia powinny odpuścić sobie taką wycieczkę, ze względu na własne zdrowie i życie. W takich warunkach przydatny jest również namiot i dobrze wyposażony w prowiant plecak. Potrzeba sporo ilości wody, ponieważ czeka nas ogromny wysiłek zwłaszcza, że wspinaczka nigdy nie jest łatwa, nawet dla doświadczonych alpinistów. Jeśli wybieramy się na tak ciekawą wycieczkę, to musimy zabrać ze sobą zróżnicowane ciuchy, przygotowane do różnych temperatur. Himalaje często kojarzoną się z minusowymi temperaturami, ale mimo wszystko trzeba zabrać okulary słoneczne, ponieważ możemy tam natknąć się na słońce.

Zmiany pogody

Oczywiście kremy z filtrem UV są również wskazane, ponieważ słońce potrafi być tam naprawdę ostre, zwłaszcza w porze letniej.

Oprócz tego warto mieć ze sobą apteczkę, ręcznik oraz inne podstawowe przybory pielęgnacyjne, mogą się one przydać. Do takiej podróży należy także przygotować odpowiedni rodzaj obuwia, który przeznaczony jest do wędrówki po górach. Nie zabieramy niepotrzebnych rzeczy, ponieważ zwykłe obuwie w takim terenie się nam nie przyda. Nie każda trasa w Himalajach jest trudna, są też szlaki dla mniej zaawansowanych osób, dlatego możemy je wybrać, jeśli nie czujemy się na siłach do pokonywania takich trudnych przeszkód. Wielu osobom wydaje się, że podróż w takie rejony nie jest czymś trudnym, ale jest to iluzja, zwłaszcza jeśli wybierzemy bardziej ekspercki szlak. Wtedy trudność wzrasta, a pokonywanie kolejnych wyżyn skalnych, to naprawdę nie lada wyzwanie, nawet dla najbardziej doświadczonej osoby w grupie.

Niezapomniane widoki

Warto zauważyć, że Himalaje są w stanie urzec nas naprawdę fajnym i ciekawym krajobrazem, który będzie się wyróżniał na tle wszystkiego, co do tej pory widzieliśmy w swoim życiu. Pamiętajmy, że okolica oferuje nam także możliwość zakupu małego upominku lub kilku słodkich rzeczy, ponieważ w tej części nie znajdziemy raczej większych stoisk sprzedażowych, ze względu na panujące tu warunki.

Jeśli chcemy kiedykolwiek wybrać się w takie miejsce, to musimy być przyzwyczajeni do zmieniających się warunków, tylko wtedy bez problemu poradzimy sobie z taką wycieczką. Warto więc decydować się na takie nietypowe podróże, ponieważ one kształcą i uczą nas pewnego zachowania, zwłaszcza w tak skrajnych warunkach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij