Vademecum turysty – jak wypożyczyć rower w Warszawie?

Vademecum turysty – jak wypożyczyć rower w Warszawie?

Jednym z najlepszych sposób na zwiedzanie stolicy są przejażdżki rowerowe. Nie każdy jednak posiada rower, którym łatwo może przemieszczać się między kolejnymi uliczkami miasta stołecznego Warszawie. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób przyjezdnych. Jaka jest więc alternatywa dla posiadania własnego roweru? Oczywiście wypożyczenie go. Jak bez problemu wypożyczyć rower w Warszawie?

Wypożyczalnia rowerów? Warszawa miastem rowerowego szaleństwa!

Jednym z najprostszych sposobów na wypożyczenie roweru w Warszawie jest skorzystanie z jednej ze stacji rowerowych, które rozmieszczone są na terenie całego miasta. Przed wypożyczeniem roweru trzeba wiedzieć kilka podstawowych informacji. Wypożyczalnie rowerów dostępne są jedynie w tak zwanym sezonie.

Sezon rowerowy w Warszawie trwa od 1 marca, a kończy się 30 listopada. W pozostałych miesiącach wypożyczenie roweru jest niemożliwe. W sezonie rowery wypożyczać można przez całą dobę. Nie ma znaczenia również dzień tygodnia. Rower, który został wypożyczony na jednej ze stacji, może zostać zdany na zupełnie innej, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Dobra wypożyczalnia rowerów – Warszawa a rowerzyści

Aby rozpocząć korzystanie z Warszawskich wypożyczalni rowerów należy najpierw zarejestrować się w serwisie. Serwis ten znajduje się pod adresem verturilo.waw.pl. W formularzu system poprosi o podanie podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko czy numer telefonu.

Szczególnie ważne jest podanie prawidłowego adresu e-mail, ponieważ to właśnie na ten adres zostanie wysłany 6-cyfrowy kod PIN, który umożliwia wypożyczenie roweru. Podczas rejestracji wymagane jest również wniesienie opłaty w wysokości 10zł. Po udanej rejestracji można bez problemu wypożyczać rowery w miejskich wypożyczalniach w Warszawie.

Wypożyczalnia rowerów – Warszawa a proces wypożyczenia jednośladu

Sam proces wypożyczenia pojazdu jest sprawny i nikomu nie powinien zając więcej niż dwie minuty. Do tego celu potrzebne będą przede wszystkim numer telefonu oraz kod PIN, który został przez system wysłany po udanej rejestracji na adres e-mail. Najprostszym sposobem na wypożyczenie roweru w Warszawie jest podążanie za wskazówkami, które będą po kolei wyświetlały się na ekranie. System poprosi więc o podanie numeru telefonu, a następnie kodu PIN.

Do wypożyczenia roweru w Warszawie można również posłużyć się Warszawską Kartą Miejską. W tym przypadku proces przebiega jest szybciej. Rowery, które są na wyposażeniu warszawskich stacji rowerowych, zabezpieczone są elektrozamkiem. Zwolnienie go następuje zaraz po podaniu prawidłowego kodu PIN oraz numeru roweru, który docelowo ma zostać wypożyczony.

Wypożyczalnia rowerów – Warszawa i okolice

Proces zwracania rowerów również jest bardzo intuicyjny i nie powinien nikomu przysporzyć większych problemów. Można to zrobić w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest powtórne przypięcie elektrozamka na jednej ze stacji miejskich. W tym przypadku system sam odnotuje, ze konkretny rower został zwrócony. Bardzo często zdarza się jednak, że stacje są przepełnione. W tej sytuacji warto skorzystać z zamka szyfrowego, który dołączany jest do każdego roweru. Zamek ten należy przypiąć do rury, która znajduje się przy każdej wypożyczalni rowerów w Warszawie. Jeżeli nie jest się pewnym, czy system odnotował zwrot roweru, można ten fakt odnotować w terminalu, jednak nie jest to wymagane.

Wspomniane wcześniej zamki szyfrowe mogą również posłużyć do zabezpieczenia roweru, kiedy rowerzysta musi na chwilę opuścić pojazd i wejść na przykład do sklepu. Warszawskie wypożyczalnie rowerów są również jednymi z najtańszych. Przejażdżka do 20 minut jest całkowicie za darmo, natomiast pierwsza godzina jazdy kosztuje złotówkę. Druga godzina korzystania z roweru kosztuje 3 zł. Za trzecią przyjdzie rowerzyście zapłacić 5 zł. Każda kolejna to już wydatek rzędu 7zł .Za zwrot roweru następnego dnia użytkownik musi zapłacić 200 zł. Rowerów miejskich nie wato więc przetrzymywać, ze względu na bardzo wysokie opłaty. Opisany w tym artykule system jest kompatybilny ze wszelkimi innymi, które znajdują się an terenie Warszawy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij