Wetlina, Cisna, Solina – popularne miejscowości w Bieszczadach na letnie wakacje

Planując letnie wakacje w Polsce, turyści mają do wyboru wiele opcji: morze, jeziora, góry, piękne lasy i pełne atrakcji miasta z bogatą historią. Urozmaicony geograficznie obszar stwarza mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu samotnie, we dwoje lub całą rodziną. Jadąc na południe, dotrze się w Sudety, wysokie Tatry, malownicze Pieniny lub emanujące spokojem Podkarpacie. Każdy region ma wiele do zaoferowania! Sprawdźmy, gdzie zatrzymać się w Bieszczadach? Jakie miejscowości są najbardziej popularne i mają najlepszą bazę noclegową?

Solina – największa baza noclegowa i ośrodek sportów wodnych w Bieszczadach

Ze względu na położenie nad niezwykle malowniczym jeziorem Solina stała się kurortem o największej bazie noclegowej i gastronomicznej w całym regionie. Jezioro solińskie jest wspaniale przygotowane do uprawiania sportów wodnych. Żaglowanie, pływanie kajakiem, wypożyczenie rowerków wodnych oraz korzystanie ze strzeżonego kąpieliska to tutejsze atrakcje, które w niczym nie ustępują Mazurom czy akwenom na Pojezierzu Pomorskim.

W Solinie jest zróżnicowana oferta gastronomiczna, co przy dzisiejszej inflacji i paragonach grozy ma duże znaczenie dla wielu rodzin. Są więc tanie obiady na stołówkach w ośrodkach wczasowych dla mniej zamożnych gości oraz wyrafinowanie restauracje z unikatową kartą menu dla właścicieli zasobniejszych portfeli. Szukając miejsca, gdzie zatrzymać się w Bieszczadach, warto sprawdzić dostępne jeszcze w tym sezonie pokoje w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach w Solinie.

opularne miejscowości w Bieszczadach na letnie wakacje

Wetlina – wspaniały punkt wypadowy na piesze wędrówki

Wetlina to miejsce uwielbiane przez turystów nie mniej niż flagowe atrakcje w Tatrach, czy popularne kurorty nad polskim morzem. Niemal każdy, kto rozmyśla gdzie zatrzymać się w Bieszczadach, bierze pod uwagę tę miejscowość jako docelowy punkt podróży. Wetlina wybierana jest niezwykle często i chętnie, dlatego w środku sezonu tętni życiem! Nastawieni na przeżycie przygody podróżnicy z pewnością będą bardzo zadowoleni!

W Wetlinie swój początek ma wiele szlaków turystycznych, a ich różnorodność sprawia, że osoby lubiące piesze wędrówki będą w pełni usatysfakcjonowane. Dostaniemy się stąd bez problemu na słynne połoniny. Blisko znajduje się również jeden z najpopularniejszych wodospadów w Bieszczadach, czyli Siklawa Ostrowskich.

Deszcz w Cisnej?

Bieszczady to wspaniałe miejsce, aby odpocząć bez względu na pogodę. Jeśli zapowiada się na deszcz i zewsząd ciągną stada chmur, gdzie zatrzymać się w Bieszczadach? Najlepiej pojechać do Cisnej i sprawdzić sens słów piosenki „ja lubię deszcz, deszcz w Cisnej”. Oczywiście świeci tu też słońce i to całkiem często! Zamiast popadać w nastrój melancholijny, warto spędzić czas aktywnie na bieszczadzkich szlakach, a Cisna to idealna baza wypadowa. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty przyrody Sine wiry oraz Olszyna Łęgowa w Kalnicy. Niewątpliwą atrakcją jest także Bieszczadzka Kolejka Leśna w pobliżu miejscowości Cisna.

Więcej ciekawych informacji o Bieszczadach można znaleźć na bieszczady.land

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij