Wybierz się ze znajomymi na Półwysep helski

Wybierz się ze znajomymi na Półwysep helski

Coraz cieplejsza wiosenna pogoda sprzyja wszelkim wycieczkom nad polskie morze. Półwysep helski otoczony jest od północy Bałtykiem, a od południa Zatoką Pucką, co sprawia, że jest to świetna lokalizacja w szczególności dla fanów wszelkich sportów wodnych. Sezon kitesurfingowy oraz windsurfingowy rozpoczyna się tam już pod koniec kwietnia. Wyjazd ze znajomymi na Hel to gwarancja dobrej zabawy!

Półwysep helski to lokalizacja chętnie wybierana w szczególności przez młodych ludzi, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny nad Bałtykiem. Kilkudniowy wyjazd ze znajomymi zapewni Ci dużo śmiechu i pozytywnych wspomnień. Aby było ich jak najwięcej warto zdecydować się na miejsce noclegowe, które jest na tyle duże pod względem powierzchni, że pomieści wszystkich w tej samej lokalizacji. Dzięki temu czas można spędzać wspólnie nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Na Sun&Snow znajdziesz przestronne apartamenty na Helu, które zapewnią Ci komfort oraz przestrzeń do rozmów do rana, z osobami, które są Ci bliskie.

Sporty wodne na Helu

Sezon zimowy sprzyja nadmiernemu spędzaniu czasu w domu, dlatego warto wykorzystać wiosenne promienie słońca na przebywanie na świeżym powietrzu. W dodatku Zatoka Pucka stwarza świetne warunki do kitesurfingu i windsurfingu. Szkoda byłoby nie wykorzystać tej doskonałej pod względem uprawiania sportów wodnych lokalizacji. Nie musisz być szczególnie wysportowany ani posiadać dogłębnej wiedzy technicznej, aby spróbować. Wraz ze znajomymi możesz zapisać się na jeden z kursów wprowadzających w jednej z lokalnych szkół windsurfingu i kitesurfingu. Oferują one potrzebny sprzęt, przygotują Cię pod względem technicznym oraz zapewnią wsparcie profesjonalistów podczas Twoich pierwszych kroków na wodzie.

Co robić kiedy nie sprzyja wiatr?

Zarówno kitesurfing, jak i windsurfing wymagają „wiatru w żaglach”. Niestety nie mamy wpływu na to czy warunki atmosferyczne będą dla nas w danym momencie korzystne. Nie ma się jednak czym przejmować, bo te dwa wymienione sporty wodne to nie jedyne opcje. Czy słyszałeś o wakeboardingu? To sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Jest to nieco bardziej dynamiczna wersja nart wodnych. Doświadczeni fani tego typu sportów mogą dodatkowo urozmaicić sobie pokonywaną w ten sposób trasę poprzez dodatkowe przeszkody, które wymagają wybijania się na ich krawędzi lub wykonania próby całkowitego jej przeskoczenia.

Alternatywa dla sportów wodnych

Z pewnością pamiętasz szkolne wycieczki, podczas których odbywały się liczne gry i zadania mające na celu zbudowanie poczucia wspólnoty w grupie połączone z pokonywaniem własnych słabości. W Juracie, około 11 km od Helu, położony jest park linowy Ju-Huu, który oferuje równie ekstremalne doznania, co w przypadku sportów wodnych. Możesz wybrać tor o najbardziej odpowiadającym Ci poziomie trudności. To niebanalny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, dzięki któremu możesz sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe, a także dobrze się bawić ze znajomymi. W ten sposób dowiesz się więcej o ich słabych i mocnych stronach, a wspólne pokonywanie przeszkód dodatkowo zacieśni więzy przyjaźni.

Hel to miejsce mające wiele do zaoferowania i choć dominującą formą wypoczynku są tam wszelkie sporty wodne, możesz także wybrać się do Fokarium czy po prostu miło spędzić czas w lokalnej restauracji. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje upodobania. Poszukując nadmorskiej kwatery na Półwyspie helskim skorzystaj z bazy noclegowej na Sun&Snow i ciesz się wolną chwilą w miejscu, które dodatkowo umili Twój pobyt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij