Azja, jakiej nie znałeś – najpiękniejsze szlaki

Azja jest ogromnym kontynentem, tętniącym życiem miasta, a także starożytne miejsca i urokliwe zabytki, świątynie. Zobaczyć można również dzikie, tropikalne lasy, aktywne wulkany, przylegające wyspy z atrakcjami, oraz najwyższe góry świata. Znajdują się tutaj piękne, urokliwe miejsca, niczym marzenia senne.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Pazola

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istniejących cudów natury na tym kontynencie. Znalezienie i zobaczenie wszystkich miejsc wymagałoby poświęcenie całego życia na podróże do głąb Azji. Jest to idealne miejsce na egzotyczne i luksusowe wakacje.

Państwo trzech, wielkich religii – Izrael

Izrael jest państwem dla Żydów, chrześcijan, a także muzułmanów. Zobaczymy tutaj dużą liczbę świątyń, budynków, oraz miejsc, które warto zobaczyć. Dużą popularnością cieszy się Góra Syjon, na której znajduje się kościół Zaśnięcia NMP, poświęcony w 1908 roku.

Według chrześcijan jest to miejsce, gdzie Matka Boska zapadła w wieczny sen. Kolejnym miejscem jest Ściana Płaczu w Jerozolimie. Wysoka na 18 metrów i szeroka na 48 metrów, to pozostałość po świątyni, która została zburzona.

Na ścianie są małe luki między kamieniami, gdzie można wkładać karteczki z życzeniami. Jednak trzeba pamiętać o koniecznym nakryciu głowy. Nieco wyżej ściany znajduje się Kopuła na skale. Budowla o wysokości 55 metrów, przykryta została złotą kopułą w około 690 roku.

Zalicza się do światowego dziedzictwa kultury. Warto udać się także do Bazyliki Grobu Świętego. W jego wnętrzu znajduje się miejsce ukrzyżowania Jezusa, oraz grota, w której został złożony i zmartwychwstał.

Tajemnicza wycieczka – Japonia i Chiny

Miasto Hongkong, budzi duże zainteresowanie wśród turystów, ze względu na warunki vip travel. Panuje tutaj zasada, że stare ustępuje miejsce nowemu. Dzięki czemu możemy zobaczyć nowoczesne i budzące zachwyt miejsca, budynki.

Ciężko będzie nie zauważyć Pobliski Mur Chiński, o długości 6250 kilometrów. Całość ciągnie się poprzez głębokie doliny, a także grzbiety górskie, co daje piękny widok.

Sposób na odpoczynek, ciekawy i pełny wrażeń urlop to wycieczka. Wyprawa do Japonii jest idealnym miejscem, zobaczymy interesujące góry, strome, aktywne wulkany, dzikie, bujne lasy, a także szeroko zróżnicowana populacja.

Ludzie wierni są tradycji, jednak są otwarci na nowoczesność i postępy techniczne. Warto udać się do miasta Tokio, które tętni życiem i dynamicznym rozwojem.

Jego przeciwieństwem jest miasto Kioto, o charakterze sakralnym i duchownym. Znajduje się tutaj około 1600 świątyń, 270 relikwiarzy shinto, oraz uniwersytet. Jednak głównym symbolem Japonii jest wulkan Fudżijama. Uważany również za siedzibę bogów, która jest czczona jako święta góra. Wulkan wznosi się na wysokość 3776 m n. p.m., gdzie zachwyt budzi szczyt pokryty śniegiem.

Bhutan – wycieczka do magicznego kraju

Państwo, które było najdłużej zamknięte przed wynalazkami i technikami cywilizacji to Bhutan. Wycieczka do Bhutanu, zwanego Królestwem Smoka, wzbudza coraz większe zainteresowanie. Największymi atrakcjami są piękne, naturalne krajobrazy, oraz niezmieniona kultura i zwyczaje.

Charakterystyczne są tutaj lasy tropikalne, parujące, a także zielone doliny. Znajdują się tutaj buddyjskie klasztory usytuowane na samych szczytach gór, Zamek Trashigang nad rzeką Dangmi.

Stolicą jest miasto Thimpu, położone w Himalajach. W jego krajobrazie dominuje siedziba władzy królewskiej Bhutanu – Tashichho Dzong, znajdujący się na zachodnim brzegu rzeki Wang Chuu. Dla turystów otwarty jest po godzinie 17, po zakończeniu pracy urzędników. Warty uwagi jest również okoliczny pomnik Buddha Dorenma. Wykonany został z brązu, jednak nadal pozostający w dalszej budowie, przedstawia Buddę.

Statua ma w planach pomieścić ponad sto tysięcy mniejszych posągów, które wykonane zostaną z brązu, następnie pokryte zostaną złotem. Ciekawym miejscem jest również Rezerwat Motithang Takin, którego zadaniem jest ochrona Takina, miejscowego zwierzęcia.

W Azji zwiedzić można naprawdę wiele ciekawych krajów. Co ważne, praktycznie każdy będzie inny pod względem kultury i obyczajów od popularnych miejsc europejskich wycieczek. Warto czasem poszukać niszowego miejsca na wakacje, by przywieźć niesamowite wspomnienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij