Co możemy zabrać ze sobą w podróż?

Coraz więcej osób stara się korzystać z niezawodnych środków lokomocji. Wiadomo, że samochodem nie wybierzemy się na Karaiby czy Bahamy, dlatego też w takich wypadkach jesteśmy zdani na linie lotnicze, które z pewnością zabiorą nas do właściwego miejsca. Ceny związane z lotem lotniczym są w stanie nam wszystko zrekompensować, a i co najważniejsze tego typu podróż samolotem jest dobrą okazją do oszczędności. W obecnych czasach coraz większa liczba połączeń robi wrażenie i dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie dostać się w praktycznie każdy zakątek świata. Oczywiście przygotowanie do lotu to podstawa, musimy pomyśleć o tym, co warto ze sobą zabrać, a co nie. Niestety taka gruntowna selekcja rzeczy jest bardzo istotna, ponieważ przepisy dotyczące ruchu lotniczego zabraniają wnoszenia na pokład wielu rzeczy.

Myślmy przy wyborze rzeczy

Tutaj musimy zachować rozsądek, ponieważ potencjalnie niebezpieczne rzeczy sprawią, że zamiast pięknych wakacji, zostaniemy zawróceni z lotniska prosto do domu. Sama wielkość bagażu już na starcie może być problemem, zwłaszcza jeśli przekraczamy dopuszczalne normy, ale to nic w porównaniu z tym, gdy decydujemy się na wzięcie wielu rzeczy, które są bezwzględnie zakazane. Tak naprawdę w torbie podróżnej powinniśmy ograniczyć się tylko do niezbędnych rzeczy, ponieważ to zwiększy naszą wygodę oraz komfort lotu. Jeśli zamierzamy porobić sobie zdjęcia i utrwalić nasze wakacje w jakimś pięknym zakątku świata, to wiadomo, że aparatu oraz innych cenniejszych rzeczy nie włożymy do dużego bagażu, tylko do małej podręcznej torby, ponieważ sprzęt w naszych rękach jest odpowiednio zabezpieczony. Podobnie postępujemy z pieniędzmi oraz innymi rzeczami, które mają dla nas wartość i to nie tylko sentymentalną.

Ostre narzędzia

Niestety, ale w tym pędzie zdarzeń często bierzemy też rzeczy, których absolutnie nie wolno nam wnieść na pokład. Pomińmy kwestie bomby i materiałów wybuchowych czy broni, ale na pokład nie powinniśmy zabierać niebezpiecznych narzędzi, takich jak scyzoryki, noże czy też inne rzeczy ostre, stanowiące potencjalne niebezpieczeństwo. Za takie rzeczy uznawane są nawet śledzie do namiotu, tak więc bądźmy ostrożni i zróbmy dokładną listę przedmiotów, z którymi nie wejdziemy. W ten sposób oszczędzimy sobie jakichkolwiek opóźnień i po rutynowej kontroli ochrona lotniska dopuści nas do samolotu. W samolocie nie można posługiwać się środkami łatwopalnymi, a więc zapalniczki, a także zapałki są rzeczami, których nie wniesiemy ze sobą. Nie wolno nam też ukrywać tego typu rzeczy, aby w taki sposób spróbować zmylić kontrolę. W razie zaistniałej sytuacji możemy zostać uznani za potencjalnie niebezpieczne osoby, przez co zrobi się bardzo nieciekawie.

Możemy narobić sobie kłopotów

W nadzwyczajnych wypadkach możemy nawet zostać wzięci za terrorystę, a wtedy ochrona lotniska może użyć broni palnej oraz innych środków obezwładniających. Lepiej nie ryzykować, ponieważ taka podróż może się dla nas skończyć w areszcie, a co istotne stanowimy w ten sposób bardzo poważne zagrożenie dla innych ludzi, przez co na pewno zostaną przedstawione nam podobne zarzuty, nawet jeśli nikt nie ucierpi z powodu naszej lekkomyślności. Na szczęście są rzeczy, które bez problemów możemy ze sobą zabrać. Takim przedmiotem jest na przykład alkohol czy też inne napoje, ale tylko wtedy gdy zostają one zakupione w specjalnej strefie wolnocłowej. W każdym innym przypadku musimy je opłacić, dopiero wtedy wolno nam zabrać ze sobą takie rzeczy. Możemy mieć ze sobą kilka mniej groźnych artykułów medycznych w tym pompę insulinową, a także insulinę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij