Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróży to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych, takich jak nagła choroba, wypadek, zgubiony bagaż. Polisa na wyjazd zagraniczny często wydaje się zbędnym kosztem, jednak o jej wartości można się boleśnie przekonać w przypadku nagłego wypadku losowego. Dlaczego warto wypić ubezpieczenie turystyczne? Bo tylko ono gwarantuje możliwie kompleksową ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

  1. Po co ubezpieczenie turystyczne na Europę?

  2. Nie tylko zdrowie – co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Po co ubezpieczenie turystyczne na Europę?

Część osób uważa, że ubezpieczenie turystyczne na Europę jest zbędny wydatkiem, skoro każdy Europejczyk może wyrobić EKUZ czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Warto jednak przypomnieć, że w ramach tego świadczenia refundowane są tylko niektóre świadczenia medyczne. Ponadto, aby refundacja była możliwa muszą zostać one wykonane w placówce publicznej. EKUZ stanowi wsparcie jedynie w przypadku nagłego problemu ze zdrowiem. EKUZ nie obejmuje m.in. dodatkowych zabiegów, które nie stanowią konieczności wykonania w danym momencie, czyli na przykład: udzielona zostanie pomoc w przypadku bólu zęba, ale w ramach podstawowego świadczenia nie zostanie pacjentowi założona plomba z lepszych surowców. EKUZ nie obejmuje również transportu medycznego do kraju. Jeśli więc pacjent ucierpiał np. w wypadku, w wyniku którego doznał uszkodzeń kręgosłupa i wymaga transportu w pozycji leżącej z asystą medyczną, koszty tego transportu będzie musiał pokryć sam. EKUZ nie obejmuje również usług ratownictwa.

Nie tylko zdrowie – co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne, aby nie zapłacić za nie zbyt dużo, ale również tak, aby gwarantowało ono odpowiednią ochronę. Podstawową kwestią jest oczywiście ubezpieczenie zdrowotne. Dobra polisa powinna gwarantować pokrycie kosztów leczenia do 1 000 000 złotych. Ponadto, warto pamiętać, że polisa dla osób wybierających się w zagraniczną podróż może obejmować również ochronę bagażu (do około 5 000 zł zwrotu w przypadku zniszczenia, zgubienia lub kradzieży). Możesz także wybrać opcję zawierającą ochronę na wypadek zdarzenia losowego, które zmusi cię do odwołania wyjazdu lub jego skrócenia. W rozbudowanych opcjach ubezpieczeń można również znaleźć assistance samochodowe, w przypadku gdy na miejscu wypożyczasz samochód oraz assistance domowe, czyli ubezpieczenie mieszkania lub domu na wypadek zdarzenia losowego lub kradzieży.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij