Gdzie sprawdzać ceny biletów lotniczych

Gdzie sprawdzać ceny biletów lotniczych?

Loty samolotem są coraz popularniejszą formą pokonywania dużych odległości. Ich ogromną zaletą jest oszczędność czasu, a od kilku lat także pieniędzy, gdyż korzystając z usług tanich linii lotniczych często można kupić bilety w bardzo niskich cenach nawet do odległych zakątków świata. Chcąc tanio podróżować trzeba jednak włożyć trochę wysiłku w poszukiwania okazji i promocji. Gdzie więc należy sprawdzać ceny biletów lotniczych?

Wyszukiwarki tanich lotów

Podstawowym narzędziem służącym do wyszukiwania tanich lotów są specjalnie przygotowane do tego wyszukiwarki. Znajdują się one na wielu stronach internetowych, a do najpopularniejszych serwisów umożliwiających wyszukanie tanich biletów lotniczych należą m.in. biletylotnicze.pl, Skyscanner, czy Kayak. Wystarczy uzupełnić wskazane pola o podstawowe informacje, takie jak miejsce wylotu oraz przylotu, data wylotu i powrotu, a także ilość pasażerów, a następnie kliknąć przycisk wyszukiwania i gotowe. Ta prosta w użyciu aplikacja przejrzy za nas całą bazę lotów co najmniej kilku albo nawet kilkunastu przewoźników i wyselekcjonuje oferty zgodne z ustawionymi przez nas parametrami.

Jak szukać tanich lotów?

Czasami samo wykorzystanie wyszukiwarki nie daje oczekiwanych rezultatów i bilety okazują się droższe niż myśleliśmy. Chcąc korzystać z promocji lotniczych, różnego rodzaju rabatów i promocji, warto trzymać rękę cały czas na pulsie. Wiele serwisów, które oferują możliwość wyszukania noclegu lub lotu posiada także funkcję alertu cenowego. Jest to narzędzie, które automatycznie śledzi ceny lotów i wysyła nam informację, gdy pojawi się tańsza oferta od tych, które były dostępne do tej pory.

Jeśli często podróżujemy  i jesteśmy gotowi na to, aby korzystać z promocji pojawiających się w różnych momentach w ciągu roku, to warto zapisać się do newsletterów, z których na bieżąco będą do nas płynęły informacje na temat tanich lotów i ciekawych ofert wakacyjnych lub wycieczkowych.

Jak obniżyć koszty podróży samolotem?

Podróże samolotem warto planować z dużym wyprzedzeniem. Poszukiwania tanich biletów dobrze jest rozpocząć nawet kilka miesięcy wcześniej, gdyż wtedy ich ceny są najniższe. Należy pamiętać również o tym, że tanie linie lotnicze zezwalają na bezpłatny przewóz wyłącznie bagażu podręcznego, za rejestrowany trzeba zwykle sporo dopłacić. Jeśli więc planujemy krótki wyjazd, warto postarać się ograniczyć zabierane ze sobą rzeczy do absolutnego minimum. Decydując się na brak bagażu rejestrowanego, musimy mieć świadomość, że bagażu podręcznym możemy umieścić maksymalnie 1 litr płynów, rozdzielonych na mniejsze pojemniki o pojemności maksymalnie 100 ml. Jeśli więc chcemy zabrać np. flakon perfum, którego pojemność jest większa, to musimy liczyć się z tym, że pozostanie on na lotnisku.

Istotną kwestią jest także data wylotu, gdyż loty mające miejsce w ciągu tygodnia są znacznie tańsze od tych weekendowych. Ponadto, jeśli marzą nam się tanie podróże, to musimy pogodzić się z tym, że najłatwiej będzie je zorganizować poza sezonem. Wszyscy przewoźnicy windują ceny w górę w okresie letnim, gdyż doskonale wiedzą, że większość osób właśnie wtedy będzie chciała polecieć na urlop za granicę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij