Grecja czy Chorwacja - gdzie warto czarterować jacht?

Grecja czy Chorwacja – gdzie warto czarterować jacht?

Trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź, który kraj wybrać jeśli chodzi o czarter jachtów. To zależy niewątpliwie od tego, czego oczekujemy i jakie mamy cele na wakacje. Najważniejszym czynnikiem powinien być wybór miejsca, którego jeszcze nie odwiedziliśmy lub które nam się bardziej podoba. Oczywiście z czysto teoretycznego punktu widzenia można spojrzeć na to, co się nam bardziej opłaca.

Koszty finansowe

Sam czarter jachtu zależy od długości wynajmu i rodzaju jachtu, który chcemy wyczarterować. Koszt czarteru w obu krajach zaczyna się od około 180 euro za dobę i oczywiście rośnie wraz ze standardem danego jachtu. Maksymalną cenę bardzo trudno znaleźć, ponieważ najbardziej luksusowe jachty kosztują dziesiątki tysięcy euro za dobę. Jednak koszt przycumowania łodzi jest już różny w obu krajach. Jeśli chodzi o Grecję to te koszty są bardzo niskie a nawet na niektórych wyspach jest całkowicie za darmo. Chorwacja zaś to dość wysokie koszty wynajmu miejsca w porcie i tu Grecja ma przewagę – przy wynajmie tańszego jachtu, na pewno łącznie wydamy mniej pieniędzy niż w Chorwacji.

Który region wybrać?

Najlepszym wyborem będzie wybór miejsca, w którym jeszcze nie byliśmy. Oba kraje są bardzo atrakcyjne turystycznie i są jednymi z najchętniej wybieranych miejsc wakacyjnych w Europie. Grecja to przede wszystkim cudowne wyspy i całe mnóstwo zabytków i atrakcji. Chorwacja również posiada wiele zabytków, jest tam w wakacje bardzo ciepło i na nadmorskich plażach można przede wszystkim wypocząć. Oba kraje są bardzo słoneczne, więc są to idealne miejsca na wakacje. Czartery jachtów w obu miejscach są na bardzo wysokim poziomie. W końcu w takich miejscach turystyka podczas wakacji przynosi największe wpływy do budżetu, dlatego nawet nie trzeba zbyt szybko dokonywać rezerwacji. W miejscach typowo turystycznych czy to w Grecji, czy w Chorwacji nawet z dnia na dzień można bardzo łatwo wyczarterować jacht dokładnie taki, jaki oczekujemy zarówno jeśli chodzi o standard i wyposażenie, jak i o cenę. Jachty, Chorwacja, wakacje i wypoczynek na pełnym morzu to niewątpliwie pojęcia pasujące do siebie idealnie. Chorwacja daje nam ogromne tereny do pływania, Grecja zaś pozwala nam obserwować piękne widoki wielu wysp. Jak wiadomo Hellada to teren tysięcy większych i mniejszych wysepek, co robi ogromne wrażenie. To dlatego tak popularne są tu jachty. Grecja i Chorwacja różnią się trochę ofertą regionów, dlatego jeśli chcemy przeżyć w życiu naprawdę wiele, to może warto w jedne wakacje wybrać się najpierw do Grecji, a za rok do Chorwacji? Wybrać tylko jeden z tych krajów jest bardzo trudno, ponieważ oba mają ogromne walory turystyczne, które przyciągają corocznie setki tysięcy, jeśli nie miliony turystów z całej Europy i świata.

Który region wybrać

Czarter jachtów

Chorwacja i Grecja są pod względem wynajmu jachtów czołówką europejską. W ofercie praktycznie w każdej miejscowości turystycznej posiadającej przystań jachtową i dostęp do morza mamy możliwość czarteru jachtu. Oczywiście to, jaki jacht wynajmiemy zależy tylko i wyłącznie od ilości środków finansowych, jakie chcemy przekazać na ten cel. Wyposażenie jachtów jednak jest w zasadzie podobne, cena idzie w górę wraz ze wzrostem standardów. Do wyposażenia większości jachtów należą toalety, kabiny sypialne czy kabuz. Warto również pamiętać, aby wynajmować tylko i wyłącznie jachty, które posiadają pełne ubezpieczenie. Czarter jachtu nieubezpieczonego jest po prostu głupotą i może obrócić się przeciwko nam. Przy jakimkolwiek najmniejszym wypadku nawet nie z naszej winy, możemy wtedy być pociągnięci do odpowiedzialności finansowej, co w przypadku jachtów trzeba liczyć w cenach bardzo wysokich przekraczających tysiące złotych. Przy wyborze naprawdę trzeba podpisać bezpieczną i przede wszystkim przejrzystą umowę, ponieważ nie trudno się domyślić, że jest to bardzo dużo warta łódź, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdy czarter jachtów. Grecja i Chorwacja jednak są takimi markami w Europie, że wystarczy być po prostu czujnym.

Czarter jachtów

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij