Po co robić kurs rowerowy w górach Jakie daje korzyści

Po co robić kurs rowerowy w górach? Jakie daje korzyści?

Nawet jeśli regularnie jeździsz na rowerze, to prawdopodobnie… robisz to źle. To sprawia, że wielogodzinne wycieczki męczą cię bardziej, niż powinny, a pokonanie górskich terenów byłoby dla ciebie zbyt trudne i niebezpieczne. Rozwiązaniem może być kurs rowerowy w górach. Jak przebiega i kiedy warto się na niego zdecydować?

Kurs rowerowy w górach

Kurs rowerowy w górach, na trasach Enduro Trails, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą podszkolić technikę jazdy w każdych warunkach, a także pragną rozpocząć przygodę z kolarstwem górskim. Jak przebiega takie szkolenie?

Najczęściej ma charakter kilkudniowy – trwa co najmniej trzy dni, aczkolwiek częściej zaleca się wybór kursu cztero-, lub pięciodniowego szkolenia. Nie musisz mieć profesjonalnego roweru górskiego, możesz go wypożyczyć i dopiero po ukończeniu warsztatów zdecydować, czy jazda w górach jest dla ciebie i zainwestować w lepszy sprzęt. 

Szkolenie zaczyna się od zapoznania z podstawowymi technikami jazdy na rowerze. Dowiadujesz się, jak powinna wyglądać twoja pozycja, jak skręcać oraz hamować, szczególnie podczas zjazdów. To ci się przyda nie tylko w górach, ale także na innym terenie (jak wcześniej wspominaliśmy, większość kolarzy-amatorów ma złą technikę jazdy). Gdy masz podstawy, możesz poćwiczyć technikę na trasach Enduro Trails, a także pokonywanie przeszkód. Nieodzownym elementem takich szkoleń jest też nauka pompowania. 

Kolejne dni kursów to już praktycznie sama jazda po górskich ścieżkach, podczas której doskonalisz technikę, odkrywasz nowe ścieżki.

Jak wybrać kurs rowerowy?

Kursy rowerowe w górach prowadzi np. www.trip2bike.pl, a szkolenia przeprowadzane są w Beskidach. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ lokalizacja jest pierwszym czynnikiem, który należy brać pod uwagę. Dowiedz się, na jakim terenie działa ośrodek rowerowy, jakie trasy proponuje. Nie bez powodu wymieniliśmy tu Beskidy – góry te oferują wiele ścieżek dla rowerzystów, zarówno początkujących, jak i średniozaawansowanych. Z jednej strony zapewniają wiele wrażeń, z drugiej są na tyle bezpieczne, że powinieneś sobie z nimi poradzić.

Kolejny aspekt to dostęp do wypożyczalni rowerów. Zwykle uczestnicy szkoleń nie mają jeszcze własnego, profesjonalnego sprzętu, dlatego dobrze jest mieć możliwość wypożyczenia go. Przy okazji dowiadujesz się, na co zwracać uwagę, dobierając rower do swojego wzrostu. 

Wybieraj kursy, które odbywają się w niewielkich grupach, maksymalnie siedmio-, ośmioosobowych. Wtedy instruktor będzie mógł skupić się na każdym uczestniku, ponadto jazda będzie swobodniejsza. 

Na koniec dopytaj się, co wchodzi w koszt szkolenia. Najczęściej bilet wstępu na koleje linowe oraz wyżywienie musisz zapewnić sobie sam, aczkolwiek niektóre szkoły to zapewniają. 

Szkolenia rowerowe na trasach Enduro Trails – dlaczego warto?

Dlaczego warto udać się na szkolenie rowerowe na górskich trasach? Przede wszystkim to wspaniała przygoda i świetna zabawa. Doskonalisz technikę jazdy w trudnych warunkach, co przyda ci się nie tylko podczas podjazdów i zjazdów na ścieżkach Enduro Trails, ale także podczas codziennych wycieczek. Dobrze poznajesz sprzęt, a także swoje możliwości, przy czym jednocześnie nad twoim bezpieczeństwem czuwa doświadczony instruktor. 

To dobry wstęp do jazdy po górach, ale też pomysł na spędzenie wakacyjnego urlopu, który dostarczy ci wiele wrażeń i rozrywek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij