Największe muzeum świata, właśnie to można powiedzieć o francuskim Luwrze, który jest jednocześnie jednym z najważniejszych zaraz po wieży Eiffla. Samo muzeum powstało w roku 1190 i na nie pełni od razu swojej obecnej funkcji, ponieważ był to bardziej punkt, który miał służyć jako twierdza obronna.

Po dwustu latach od początku budowy przekształcono ten znaczący punkt obronny w prawdziwe malowniczą rezydencję królewską, którą zdecydowano się już w XVII wieku przenieść do Wersalu, a sam budynek został przekazany w ręce francuskich artystów. Można powiedzieć, że od tej pamiętnej daty, Luwr powoli stawał się tym miejscem, które znamy dzisiaj obecnie.

Początki Luwru

Na początku lat 80 XX wieku na dziedzińcu zdecydowano się wybudować szklaną piramidę, która jest dzisiaj wizytówką samego muzeum. Jeśli więc chcemy zobaczyć to najpiękniejsze muzeum na świecie, musimy trochę poczekać, ponieważ dziennie przez Luwr przemija się mnóstwo tysięcy turystów. W ciągu roku to piękne miejsce odwiedza około 10 milionów turystów, więc liczby same w sobie są bardzo imponujące i budzą podziw.Wspomniana szklana piramida, pokazuje architektoniczny kunszt oraz nowatorski pomysł, ponieważ żadne na świecie muzeum, nie posiada takiej charakterystycznej stylistki jak Luwr. Sam budynek ma około 850 metrów długości. Nawet jeśli chcielibyśmy spędzić tam cały dzień, nie będzie w stanie zobaczyć wszystkich eksponatów, jakie się tam znajdują, ponieważ kolekcja jest tak ogromna, że na jej zwiedzenie potrzebowalibyśmy około 50 dni.

Światowa kolekcja dzieł sztuki

Luwr to przede wszystkim wiele charakterystycznych dzieł sztuki. Tylko tam możemy oglądać światową galerię Malarstwa Włoskiego, Wenus z Milo, galerie dzieł pochodzących z Egiptu czy słynne dzieło Mona Liza wykonane przez samego Leonarda Da Vinci. Luwr oczywiście kryje też w sobie mniej znane dzieła, pochodzące z wszystkich zakątków świata. W tak dużym muzeum naprawdę ciężko się odnaleźć dlatego potrzebujemy przewodnika, tylko wtedy jesteśmy w stanie dowiedzieć się jak najwięcej o znajdujących się w środku dziełach sztuki.Warto wiedzieć, że na świecie w Abu Dhabi znajduje się drugie muzeum, które również jest własnością Luwru. Warto więc przynajmniej raz na wakacje wybrać się do Francji, tylko po to, aby zobaczyć Luwr z bliska. Jest to całkowicie niezapomniane przeżycie, zwłaszcza jeśli wejdziemy już do środka. Kilometry korytarzy oraz wiele różnych mniejszych i większych sal wystawowych, taki widok robi naprawdę duże wrażenie, na samych zwiedzających. Trzeba przyznać, że nie ma drugiego takiego muzeum, w którym tak łatwo można by się zgubić, a to już samo w sobie świadczy o skali obiektu, jaki przyjdzie nam zwiedzić.

Ogromna przestrzeń do zwiedzania

Jeśli chcemy zobaczyć nieco więcej eksponatów, to powinniśmy wynająć sobie dobry nocleg we Francji, na co najmniej kilka dni. Na pewno samo zwiedzanie Luwru da nam wystarczająco atrakcji i warto, ponieważ w żadnym innym muzeum, nie znajdziemy tam wybitnych dzieł w jednym miejscu. Luwr to także nadzwyczajne środki bezpieczeństwa jest to uzasadnione z uwagi na tyle wartościowych dzieł w środku obiektu.Nocą Luwr wygląda naprawdę majestatycznie i jest on widoczny z daleka. To właśnie muzeum jest jednym z tych powodów, dla których warto udać się na wycieczkę do Francji. Osoby lubiące ładnie wyglądające dzieła sztuki i doceniające artystyczną wartość tego miejsca z pewnością będą zadowoleni po takiej wycieczce. Nie potrzeba żadnej dodatkowej zachęty, sama świadomość zobaczenia tak dużego zbioru wielu znakomitych artystów, jest sama w sobie zachętą do odwiedzenia Luwru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij