Mikulov winiarska miejscowość

Dzisiaj współczesna turystyka jest w stanie zaproponować nam wiele nowoczesnych rozwiązań. Na pewno podróżowanie do małych malowniczych miejscowości, jest konkretną alternatywą w stosunku do większych miejscowości, które często są na tyle duże, że nie jesteśmy w stanie zwiedzić całości.

Dlatego mniejsze okoliczne miasteczka w dużych państwach, są najlepszym wyborem na krótką, kilkudniową wycieczkę. Szczególnie pod tym względem wyróżnia się Mikulov, czyli małe malownicze miasteczko winiarskie, gdzie zlokalizowane jest na południu Moraw, zaraz przy samej granicy z Austrią.

Piękne widoki

Oczywiście tego typu miejsce wyróżnia się ponadczasowym charakterem, a wysoko nad miastem widzimy ciekawy barokowy zamek, który w przeszłości był dawną siedzibą Liechtenstein ów. W późniejszym czasie historii cały zamek trafił pod jurysdykcję Dietrichsteinów, gdzie uzyskał swój obecny wygląd, od tego, czemu nic się tam praktycznie nie zmieniło. Sam zamek posiada dużą bibliotekę, salę przodków, a także bardzo ciekawą piwniczkę, gdzie znajduje się między innymi wielka beczka na wino z roku 1643, która jest w stanie pomieścić aż 135 tysięcy mniejszych butelek. Jest to bardzo unikalne i zabytkowe miejsce, które przede wszystkim wyróżnia się na tle podobnych miejsc.Mikulov posiada nawet własny rynek, a na samym dole znajduje się bardzo ważny z punktu widzenia historii Grobowiec Dietrichsteinów, który zastąpił dawny kościół świętej Anny, który spłonął w pożarze w 1784 roku. Miejsce jest bardzo historyczne i do dzisiejszego dnia, odbywają się tutaj pielgrzymki. W głównej kaplicy bardzo często organizuje się lokalne koncerty organowe. Warto dodać, że jedyną rzeczą, jaka zachowała się w niezmienionym stanie, to właśnie organy kościelne. Z pobliskiego miasta, możemy z kolei udać się na Świętą Górkę, która w Czechach ma status, jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych, do jakiego możemy się rzeczywiście udać.

Miasto sacrum

Ogólnie miejsce to jest bardzo związane z budynkami sakralnymi, dzięki czemu wysokie kapliczki, oraz zabytkowe kościoły stanowią serce tego miejsca. To jakże niezwykłe miejsce w Czechach słynie również z własnych winnic, gdzie produkowane jest najlepszej jakości lokalne czeskie wino. Bardzo wielu sympatyków i smakoszy tego oryginalnego trunku udaje się do Mikolova, tylko po to, aby zasmakować się w tym, jakże dobrym winie.W te rejony bardzo często przyjeżdżają turyści, którzy mogą spróbować nie tylko samego wina, ale także wielu innych rzeczy, które Mikulov, jest w stanie nam w pełni zaoferować. Na pewno jest to bardzo sentymentalna wycieczka, gdzie będziemy mogli się odnaleźć tylko wtedy, jeśli znamy nieco lepiej historię dawnych Czech.

Ciekawe doświadczenie

Tego typu historyczne miejsca z pewnością mają nam do przekazania bardzo dużo informacji i warto przynajmniej raz w życiu wybrać się w te rejony i zobaczyć czy Czechy rzeczywiście są takim majestatycznym miejscem. Sama miejscowość Mikulov jest bardzo spokojna i gościnna, względem turystów, dlatego powinna być to obowiązkowa pozycja, na naszej mapie podróży, jeśli planujemy wycieczkę w te rejony Czech.Na pewno bez problemu możemy się wybrać autokarem, na tego typu podróż, ponieważ jesteśmy w stanie bez problemów dostać się do tego malowniczego miejsca. Warto więc wpaść tutaj na chwile i zobaczyć prawdziwy czeski charakter. Tego typu miejsca, rzeczywiście są w stanie dać nam wiele różnych atrakcji, tylko od nas samych zależy, jak my wykorzystamy taką możliwość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij