Z aparatem w trasie

Tak naprawdę, wypoczynek może być nieco bardziej aktywny, ale nie musimy decydować się na szczególnie rozrywkowe miejsca. Jeśli szukamy cichej i fajnej wycieczki, to warto samemu coś zaplanować, niż liczyć na biuro podróży. Wiele osób ludzi fotografować, a dzisiaj łącznie pasji z wypoczynkiem jest jak najbardziej możliwe. W ten sposób osoby mogą się nie tylko zrelaksować, ale też robić to, co lubią, a przecież takie wycieczki wydają się bardzo przyjemne.

Jeśli chcemy odpocząć na świeżym powietrzu, to najlepiej zrobić to w dłuższy majowy weekend, ponieważ wtedy mamy o wiele więcej czasu dla siebie i jest to idealny czas, aby zaplanować sobie ciekawą wycieczkę, która w każdej chwili może zamienić się w podpatrywanie natury.

Piękno natury

Obcowanie z przyrodą jest bardzo korzystne, ponieważ w tym czasie możemy rozwinąć swoje umiejętności fotografowania, zwłaszcza jeśli dotyczy to stworzeń znajdujących się w ruchu. Jeśli chcemy podszkolić nasze umiejętności, to na teren takiej wycieczki powinniśmy wybrać tereny bardziej mokre, choć dla początkującego tego typu miejsca, mogą okazać się za trudne.

Dlatego, jeśli dopiero niedawno zaczęliśmy podglądać życie ptaków i zwierząt to powinniśmy wybrać tereny typowo leśne. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są puszcze czy też inne rezerwaty przyrody, gdzie jesteśmy w stanie zaobserwować, wiele różnych zwierząt, jak i ptaków, które zazwyczaj znajdują się na stosunkowo dużej wysokości w powietrzu.

Uczmy się na błędach

Przede wszystkim parki narodowe, to chroni się wiele różnych zwierząt. W niektórych parkach narodowych występują również zwierzęta, którym grozi dzisiaj wyginięcie, dlatego wędrując po lasach z aparatem w ręku, musimy zachowywać pewne zasady, aby nie niszczyć naturalnych siedlisk, w którym często mieszkają zwierzaki. Oczywiście trzeba uważać pod nogi, ponieważ wiele zwierząt może znajdować się pod naszymi nogami, chodź większość zwierząt, nie podchodzi aż tak blisko do człowieka. Należy jednak pamiętać o ostrożności, ponieważ nigdy nie wiadomo co może kryć się w trawie.

Wędrówka po lesie uczy nas przede wszystkim orientacji w terenie, co jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli wędrujemy nieoznaczonym szlakiem. Mimo wszystko powinniśmy trzymać się oznaczeń i nie zbaczać z określonych ścieżek, ponieważ możemy się zwyczajnie zgubić, zwłaszcza że rezerwaty przyrody nie należą do szczególnie małych miejsc, więc łatwo jest stracić orientację. Oczywiście oznaczone ścieżki, zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy fotografować otaczający nas świat, bez żadnego ryzyka.

Fotografowanie ptaków

Należy zauważyć, że większe zwierzęta bez problemu możemy uwiecznić, ponieważ rzadko się poruszają. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć bardzo ładne kadry, które będą idealną pamiątką po wycieczce, jaką odbyliśmy. Oczywiście możemy spróbować swoich sił i sfotografować ptaki, ale należy pamiętać, że jest to o wiele trudniejsze zadanie. Ptaki to bardzo ruchomy cel, przez co potrafią uciec nam z kadru i jedyne co uwiecznimy to wspaniały krajobraz parku w Polsce. Niestety obserwacja ptaków jest bardzo ważna, ponieważ w każdym innym wypadku nie uda nam się osiągnąć celu. Na pewno za pierwszym razem nam się nie uda, ale jeśli trochę poćwiczymy, to jest duża szansa powodzenia.

Jeśli chcemy pobawić się w ornitologa, to zdjęcia powinniśmy wykonywać z odpowiednio dużej odległości. To warunek, ponieważ w każdym innym przypadku prędzej spłoszymy ptaka, niż zrobimy mu zdjęcie. W przypadku nielotów sprawa jest łatwiejsza, ponieważ tego typu ptaki nie poruszają się tak intensywnie, dzięki czemu o wiele łatwiej jest wykonać dobre zdjęcie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij