Zwiedź najbardziej urokliwe miejsca w Laosie podczas wycieczki z LogosTour

Zwiedź najbardziej urokliwe miejsca w Laosie podczas wycieczki z LogosTour

Laos jest krajem egzotycznej przyrody, który niejako jest wciśnięty pomiędzy Wietnamem a Tajlandią. Nie ma dostępu do morza, ale zapewnia wiele innych atutów, które czynią go atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji. Warto wybrać się na zwiedzanie Laosu z wykwalifikowanym przewodnikiem z biura podróży LogosTour, aby zobaczyć najbardziej urokliwe miejsca w tym azjatyckim kraju.

Dlaczego warto?

Z pozoru może wydawać się, że niewielki Laos nie ma do zaoferowania turystom nic więcej ponadto to, co można zobaczyć w Tajlandii czy pobliskiej Kambodży. Takie postrzeganie Laosu jest jednak błędne. Jego skarbem jest dziewicza dżungla, pozwalająca na podziwianie fauny i flory w nienaruszonym właściwie stanie.

Laos znajduje się na Półwyspie Indochińskim. Ma około 6 mln, z których większość żyje na granicy ubóstwa, w drewnianych chatkach. Jedynie w większych miastach, takich jak Luang Prabang można poczuć się jak w zachodnioeuropejskiej metropolii. Laotańczycy żyją skromnie, zamieszkując głównie wioski. Żyją z rolnictwa, przede wszystkim z upraw ryżu oraz czerpią korzyści z rozwijającej się turystyki. Na południu, na płaskowyżu Bolovens, znajdują się kolonialne plantacje kawy oraz liczne kurorty.

Kultura i religia mieszkańców

Pod względem historycznym, Laos podobnie jak Kambodża był częścią wielkiego Imperium Khmerów. Mieszka tu wiele grup etnicznych, z których każda pielęgnuje swoją odrębność kulturową. Ważnym elementem kultury Laotańczyków jest religia i muzyka. Większość mieszkańców wyznaje buddyzm. Na drugim miejscu jest religia nazywana animizmem, która skupia się na wierze w stałą obecność duchów przodków, zwanych Phi.

Co zobaczyć w Laosie?

Turyści wybierający się na cel swoich wakacji Laos zwiedzanie rozpoczynają zwykle od rejsu po rzece Mekong do Pakbeng. W ten sposób przekraczana jest granica Laosu. Wzdłuż rzeki znajdują się najważniejsze miasta i zabytki w kraju. W ten sam sposób Laos poznają turyści wybierający się na wycieczkę z biurem LogosTour. Rejs jest okazją do poznania Laosu z innej perspektywy oraz do podziwiania bujnej dżungli i przepięknych krajobrazów. Warto odwiedzić między innymi Muang Xay, gdzie na wzgórzu znajduje się stupa Phou That z XIV wieku, z którą sąsiaduje posąg Buddy. Cudowne widoki zapewni wizyta w parku krajobrazowym w Oudomxay, która jest okazją do zrobienia zakupów na lokalnym targu czy do zwiedzenia etnicznych osad plemion: Akha, Ikos, Khmu oraz Hmong. Każde z nich wyróżnia się czymś innym, np. lud Khmu buduje domy wzdłuż osi wschód-zachód, chcąc uzyskać przychylność duchów słońca. Zachwycające wrażenia gwarantuje wizyta w jaskiniach Ban Pak Ou, będących miejscem kultu. W dwóch jaskiniach wyrzeźbionych w wysokim, wapiennym klifie przez wodę znajdują się tysiące pozłacanych posągów Buddy.

Atrakcją Laosu jest miasto Luang Prabang, które zyskało miano najpiękniejszego w Azji. To starożytna stolica północnego Laosu, wpisana na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Zapierający dech w piersiach widok na okolicę podziwiać można ze wzgórza Phousi, górującego nad miastem. Widoczne jest stamtąd zabytkowe miasto, a dalej zielona, bujna dżungla, rzeki Kane i Mekong. W Luang Prabang miasto nigdy nie zasypia. Po zmroku otwiera się nocny targ z wieloma regionalnymi i rzemieślniczymi produktami.

W dzień warto zobaczyć zabytki Luang Prabang, na czele z Pałacem Królewskim, który po upadku monarchii w 1975 roku został zamieniony na Muzeum Narodowe. Nadal jednak można w nim podziwiać dobrze zachowane komnaty królewskie i kolekcję przedmiotów oraz dzieł sztuki należące do Rodziny Królewskiej, wraz ze świętym, złotym posągiem „Prabang”. Program zwiedzania miasta z biurem LogosTour obejmuje również dawną świątynię królewską Vat Mai i jedną z najpiękniejszych świątyń w Laosie – Vat Xieng Thong.

W pobliżu miasta nie sposób nie zachwycić się widokiem wodospadów Kuang Si, które znajdują się w sąsiedztwie naturalnych formacji wapiennych. Chętni mogą się tu wykąpać w płytkim jeziorze. To okazja do podziwiania m.in. zagrożonych wyginięciem niedźwiedzi himalajskich, które są głównie roślinożercami. Laos zachwyca na każdym kroku, a turyści, którzy tylko o nim słyszeli, czują się mile zaskoczeni tym, jak wiele kryje on tajemniczych miejsc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij