Uważajmy na nasze pieniądze

Czas planowania wycieczki czy też jakiegokolwiek innego wyjazdu, jest bardzo ważny z punktu widzenia każdego turysty. Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o fakt, że dzisiaj każda osoba może zagwarantować sobie gwarancję własnej wycieczki. Chodzi tu przede wszystkim o ogólne zabezpieczenie się, co w pewnym sensie przekłada się na gwarancję, że wycieczka dojdzie do skutku.

Dzisiaj bez takiego formalnego zabezpieczenia, możemy narobić sobie sporo problemów, a także bezpowrotnie stracić pieniądze, jeśli z jakiegoś powodu biuro wycieczkowe upadanie, to szansa, na odzyskanie pieniędzy jest naprawdę znikoma.Warto więc mimo wszystko zabezpieczyć się na każdą ewentualność, niż potem mieć z tego tytułu problemy. Pamiętajmy, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej Polaków zamierza spędzić je w zagranicznym kurorcie, ciesząc się słońcem, czystą wodą i wspaniałym hotelem.

Nie zawsze jest lekko

Niestety nie zawsze jest jak w bajce, zwłaszcza jeśli okaże się, że nasze wakacje nie wyglądają, jak na zdjęciach z katalogu. Na pewno turysta może czuć wtedy rozgoryczenie i rozczarowanie, zwłaszcza jeśli został świadomie wprowadzony w błąd. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej wycieczki, to bardzo często kwestia miesięcy jak nie lat planowania.Nie możemy zgadzać się na tego typu oszustwa, ponieważ prawnie organizator takiej wycieczki niezależnie od wszystkiego, zawsze musi nam zagwarantować wszystkich warunków, jakie rzeczywiście mamy w umowie.

Niestety jak sami możemy się przekonać, nie zawsze tak się dzieje, zwłaszcza jeśli piękna wycieczka, okazuje się dla nas totalnym nieporozumieniem, nie mającym nic wspólnego z tym, co było reklamowane. Taka sytuacja na pewno potrafi przerazić każdego turystę, zwłaszcza jeśli kupując luksusową wycieczkę, nie mamy dostępu do klimatyzacji, osobnej łazienki czy też komfortowego noclegu.

Aż głowa boli

Takie braki są w stanie w znaczący sposób wpłynąć na nasze postrzeganie wycieczki i musimy mieć świadomość, że są to bardzo skrajne przypadki, które występują bardzo często. Niestety nie zawsze jest lekko, a plaża zamiast posiadać ładny widok, okazuje się być śmietniskiem, nie zgodnym z tym, co jest pokazane na zdjęciach.Należy nazywać w tym przypadku rzeczy po imieniu, są to jawne oszustwa ze strony organizatora i nic dziwnego, że będąc oszukani, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Jest to nasze naturalne prawo, ponieważ świadomie zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Oczywiście wcześniej musimy być ubezpieczeni, ponieważ inaczej nasza wycieczka, nie ma żadnego pokrycia.

Prawo do reklamacji

Każdy turysta ma więc prawo do złożenia reklamacji i to w przeciągu pierwszy trzydziestu dni. Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o dochodzenie odszkodowania, które się wtedy należy, zwłaszcza jeśli czujemy się oszukani. Pamiętajmy, że niektórzy decydują się na wymarzone wakacje z nadzieją na coś fajnego.Nie zawsze jednak rzeczywistość jest taka różowa, musimy więc uważać na to co podpisujemy. Warto też sprawdzić naszą wymarzoną wycieczkę, czy aby na pewno jest to miejsce zgodne z opisem. To bardzo istotne, ponieważ tylko w taki sposób uchronimy się przed oszustwem.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij