Jak podróżować z psem?

Jak podróżować z psem?

Podróżowanie stanowi dla nas czystą przyjemność, z której tak naprawdę nigdy nie chcielibyśmy rezygnować. Dzięki niej nasze życie nabiera kolorów, staje się ciekawsze. My dostrzegamy również odpowiedni sens naszego życia. Widzimy przecież, jak podróżowanie sprawia nam przyjemnością, pozwala poznawać nowe osoby i miejsca, kulturę. Ale wielu z nas staje się właścicielami pewnych zwierząt, na przykład psów. Jak powinniśmy się wobec nich zachować, kiedy pragniemy podróżować? Czy zabieramy psa ze sobą?

Za każdym razem zorganizowanie takiej wycieczki z psem jest wyzwaniem, natomiast okazuje się możliwe. Wystarczy tylko wcześniej dokładnie przeanalizować kilka aspektów, na przykład miejsce zakwaterowania, cel podróży, formalności.

Kiedy pies w podróży?

Podróżowanie z psem - o co zadbać?

Okazuje się, że wybierając się z psem musimy pamiętać o tym, że nie zawsze będziemy mogli się z nim wszędzie dostać. Zakazy mogą pojawić się już na plaży czy w restauracji. Dlatego dobrze jest w pierwszej kolejności skupić się na wyrobieniu niezbędnych dokumentów dla psa. Okazuje się, że są one potrzebne, gdy wyjeżdżamy za granicę. Wtedy nasz pies i inne zwierzęta, potrzebują paszport, a zarazem aktualną książeczkę szczepień, z obowiązkowym wpisem o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Tylko coś takiego uprawnia nas do tego, aby wyjechać z psem za granicę. Przed wyjazdem wybierzemy się również do weterynarza, który będzie mógł stwierdzić czy nas pies jest gotowy, a wszystkie dokumenty poprawnie wypełnione. Pies przed wyjazdem powinien jeszcze posiadać chip i dodatkowe ubezpieczenie OC. Jeśli chcemy w pełni być bezpieczni pod tym względem, to warto ocenić, jakie przepisy dotyczące podróżowania z psem pojawiają się w danym kraju.

Wybór miejsca podróży

Podróżowanie z psem - miejsce podróży

Pies razem z właścicielem musi posiadać odpowiednie miejsce na nocleg. Musimy więc przekonać się, który hotel jest w stanie zapewnić nam takie możliwości. I najlepiej, jeśli w jego pobliżu znajduje się park i inne miejsca, gdzie można wybrać się z psem na spacer. Liczy się również wybór odpowiedniego środka transportu dla naszego psa. Czasami można zdecydować się na samochód osobowy, który posiadamy.

Natomiast chcemy również i do tego dobrze się przygotować. W przypadku mniejszych psów wymagane są szelki spacerowe. Ochronimy tapicerkę auta jeszcze przed zabrudzeniami za pomocą maty. Dla zwierzaka możemy zakupić specjalny transporter. Ale nie jest to możliwe w przypadku większego psa. Wtedy dobrze jest posiadać większy bagażnik bądź ustawiamy takiego zwierzaka na tylnych siedzeniach.

Jakie akcesoria dla psa:

  • apteczka dla zwierząt
  • smycz, obroża, szelki, kaganiec
  • ulubione zabawki
  • pojemnik na wodę i karmę
  • plastikowe lub papierowe torebki na odchody
  • koc
  • karma dla psa

Jeśli już w taki sposób staramy się zadbać o naszego psa podróży, to będziemy z niego w pełni zadowoleni. Dzieje się tak, ponieważ w podróży nic się z nim nie dzieje, nadal znajduje się w świetnej kondycji. Nie ma również problemów z chorobą lokomocyjną, jeśli do podróżowania jest przyzwyczajony od maleńkości. W innym wypadku musimy zaopatrzyć psa w odpowiednie leki, które dostarczy nam nasz weterynarz.

Jak spędzać czas z psem w podróży?

Podróżowanie z psem - jak spędzać czas wolny?

Podróżowanie z psem jest męczące, ale sprawia nam również wiele satysfakcji. Przecież podróżujemy z naszym prawdziwym przyjacielem. I możemy z nim spędzać czas na wiele sposobów. Na przykład wypoczywając w hotelu, wybierając się na zwiedzanie pięknych krajobrazów. Jest to możliwe, gdy zwiedzamy nowe szczyty górskie. Razem z naszym psem chodzimy od schroniska do schroniska, robimy sobie wspaniałe zdjęcia. I dodatkowo z takim psem czujemy się zawsze bezpieczniej na szlaku.

Na taką formę podróżowania z przyjacielem wybierają się także te osoby, które zbytnio nie mogą poradzić sobie samotnością. Inni mają pewne problemy fizyczne i większą motywację do podróżowania odczuwają, gdy znajduje się obok nich ktoś bliski. Możliwe, że i pies czy inne zwierze będzie świetnym rozwiązaniem dla nas podczas podróżowania. Dobrze jest to przemyśleć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij