Inna strona Meksyku – miejsca, które musisz zobaczyć

Słowem, które zdecydowanie najlepiej opisuje Meksyk jest różnorodność. Są tu bowiem ślady starożytnych cywilizacji, ale również wielkie, nowoczesne metropolie obok małych wiosek. Ponadto, bogactwo miesza się tu z biedą. W pobliżu złocistych plaż natomiast znajdują się bujne lasy, w których występuje bogata flora i fauna.

Rafy koralowe w Meksyku

Jeśli kogoś interesuje bardziej aktywna turystyka i urlop, który polega na dużym wysiłku fizycznym jakim jest nurkowanie, jak najbardziej powinien wybrać się do Meksyku.

Są tu bowiem rafy koralowe, które przynajmniej raz w swoim życiu powinien zobaczyć każdy nurek. Obok raf natomiast zachęcający jest również widok niezliczonej liczby ryb różnych gatunków.

Kultura starożytnych cywilizacji

Meksyk przede wszystkim słynie z tego, że jest kolebką obrosłej w niezliczone legendy cywilizacji Majów. Ślady tej starożytnej kultury do dziś widoczne są w wielu miejscach w Meksyku. Przykładem jest Tulum, czyli miasto, w którym zachowało się wyjątkowo dużo pozostałości po Majach.

Przede wszystkim, w Tulum są świątynie, w których Majowie czcili swoje bóstwa. Zważając na ich wiek śmiało można stwierdzić, że zachowały się one bardzo dobrze.

Niezwykle ciekawym zabytkiem w Tulum jest również El Castillo. Jest to nic innego, jak starożytna latarnia morska znajdująca się na wybrzeżu. Każdy podróżnik, którego interesują turystyka i urlop, z których można wyciągnąć jakąś naukę powinien odwiedzić Tulum.

Innym interesującym miejscem w Meksyku jest także Chichen Itza. Jest to kolejne miejsce, w którym występuje wiele pozostałości po Majach, przede wszystkim świątynie. Ponadto, jest tu również piramida. Co ciekawe, wybierając się w głąb Meksyku trafić można na wiele więcej piramid, w tym na Piramidę Księżyca i Piramidę Słońca.

Małe miasteczka warte odwiedzenia

Niewątpliwie, rzadko w przewodnikach turystycznych opisywane są małe miasteczka meksykańskie. Według wielu podróżników, którzy odwiedzili Meksyk, to właśnie te niewielkie miejscowości są najbardziej interesujące.

Przede wszystkim, w takich miasteczkach mnóstwo jest niezwykle atrakcyjnych zabytków. Wiele z nich pochodzi ze starożytności, nie brakuje jednak również o wiele młodszych zabytków, dzięki którym można się dowiedzieć, jak rozwijała się kultura meksykańska.

Ponadto, warto mieć na uwadze, że Meksyk słynie z hucznych zabaw i niezliczonych festiwali. Większość z nich natomiast odbywa się właśnie w małych miasteczkach, takich jak na przykład La Morisma.

Wydaje się, że warto odwiedzać tego typu miasteczka właśnie wtedy, gdy trwa tam zabawa. Jest to atrakcja szczególnie dla osób, których interesuje turystyka i urlop cechujące się różnorodnością.

Meksyk – stolica kraju

Miejscem, którego nie można pominąć podczas wycieczki do Meksyku jest niewątpliwie jego stolica, która nazywa się tak samo jak kraj, czyli Meksyk. Warto zobaczyć to miejsce choćby dlatego, że aglomeracja Meksyku jest jedną z największych na świecie. Wydaje się, że warto zobaczyć jak wygląda życie w tak wielkim mieście, w którym według niektórych szacunków żyje grubo ponad 20 milionów ludzi.

Tym co rzuca się w oczy w stolicy kraju są nierówności pomiędzy bogatymi i biednymi. W centrum miasta mieszkają przede wszystkim najbogatsi obywatele, natomiast przedmieścia zamieszkane są przez o wiele biedniejszych obywateli Meksyku.

Tego typu zróżnicowanie jest zresztą charakterystyczne dla wszystkich metropolii, a czym większe są miasta, tym większe są zwykle również nierówności, czego dowodem jest sytuacja w Meksyku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij