Kontrola bagażu podręcznego

Jeśli wybieramy się na malowniczą wycieczkę, to z pewnością zabieramy ze sobą walizkę, gdzie możemy pomieścić wszystkie nasze ubrania oraz mniejszy bagaż podręczny, w którym kobieta potrafi zmieścić absolutne minimum, jakie tylko jest potrzebne. Oczywiście przepisy na lotniskach są coraz bardziej zaostrzone i z pewnością nie wejdziemy na pokład, bez kontroli naszego bagażu. Mała charakterystyczna torba z pewnością rzuca się w oczy, przez co jesteśmy widoczni. Prawidłowo to kontrola bagażu podróżnego powinna odbyć się zaraz po dokonaniu weryfikacji biletów. Jest to bardzo istotne, ponieważ w każdym innym przypadku zostaniemy zawróceni i nie będziemy mogli zostać wpuszczeni na pokład. Bardzo mało osób wie, że konkretne bagaże podróżne muszą spełniać kryteria związane z odpowiednim wymiarem torby. Przepisy związane z wielkością bagażu obowiązują między innymi w liniach lotniczych Ryanair, a także w polskich liniach lotniczych Lot.

Prosta procedura

Tego typu kontrola odbywa się po włożeniu walizki do specjalnego koszyka, który jednocześnie sprawdza rozmiar bagażu. To właśnie po tej analizie dowiemy się, czy mieścimy się w wymaganych wymiarach. Kosz jest takich samych rozmiarów, jak luk bagażowy, co daje naprawdę dobre porównanie czy faktycznie bagaż jest dostosowany do lotu danym samolotem. Szersze bagaże nie mieszczą się i nawet nasze tłumaczenie tu nic nie da. Niestety podczas mierzenia uwzględnia się wszystkie elementy wystające, a nie sam rozmiar torby. To wszystko sprawia, że walizka, która nie przechodzi testu, jest przekierowywana i oznaczana jako bagaż rejestrowany, przez co jesteśmy zmuszeni uiścić odpowiednią opłatę zgodną z taryfą danego przewoźnika. Jeśli będziemy protestować, to po prostu zostaniemy wyproszeni i poproszeni o wyjście z lotniska.

Przepisy zapewniają bezpieczeństwo

Przepisy są bardzo restrykcyjne, ale wszystko ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa danego lotu. Bagaż, który bezpiecznie wchodzi do luku bagażowego, nie stanowi żadnego zagrożenia dla innych, nawet podczas silnych turbulencji. Bagaże nieprzekraczające normy mogłyby stać się poważnym zagrożeniem w razie silnych wstrząsów, co naraziłoby na utratę zdrowia innych pasażerów. W takich wypadkach wielkość bagażu, jak sami widzimy, ma ogromne znaczenie i powinniśmy podchodzić do takiej kontroli ze zrozumieniem. Jeśli nie znamy norm danego przewoźnika, najłatwiej jest zajrzeć na jego stronę internetową, ponieważ to właśnie w takim miejscu są podane wszystkie szczegółowe informacje. Na nic się zda tłumaczenie przy terminalu, że nie znaliśmy przepisów, ponieważ osoby zajmujące się kontrolą zawrócą nas, niezależnie od powodów, dla których nasz bagaż przekracza dopuszczalną normę. Jeśli będziemy mieć nieco więcej wyobraźni, to z pewnością odpowiednio przygotujemy się do rejsu, zabierając taką walizkę, która spełni normy i zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu.

Każde lotnisko ma swoje własne przepisy

Pamiętajmy o tym, że każdy przewoźnik ma inny system analizujących wielkość bagażu, dlatego tego typu procedury za każdym razem są inne, w zależności od wybranego przewoźnika. Musimy być świadomi ryzyka, jakie niesie dany bagaż. Pomimo tego wszystkiego jesteśmy w stanie przygotować się właściwie i dlatego zróbmy to. a na pewno oszczędzimy sobie wiele problemów. Co ciekawe, bagaż możemy sprawdzić też na miejscu, dlatego warto to zrobić niż narobić sobie potem niepotrzebnego wstydu. Przepisy trzeba przestrzegać i to jest ważna nauczka, z której musimy wyciągnąć wnioski. Na drugi raz najpierw pomyślimy, zanim zrobimy coś zupełnie nieprzemyślanego. To naprawdę ważna sprawa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij