Przystanek Łódź

W obecnych czasach turyści, szukają ciekawych miejsc turystycznych z mocnym historycznym rysem. Na pewno nie trzeba daleko szukać, ponieważ wiele miejscowości w naszym kraju, ma takie cechy.

Warto jednak wybrać dość charakterystyczne miejsce i udać się do Łodzi. To jedno z ciekawszych miejsc, które pozwala nam na odbycie wycieczki turystycznej, a jednocześnie mamy możliwość, obejrzenia wielu historycznych miejsc. Łódź to przede wszystkim miejsce sztuki i kultury, o czym świadczy przede wszystkim rozwój sztuki modernistycznej oraz tej bardziej awangardowej. Przeszłość w Łodzi nie jest zapomniana, co skutecznie łączy się z charakterem tego miejsca. Trzeba przyznać, że nie musimy mieć jakiegoś konkretnego planu zwiedzania, ponieważ wszystkie charakterystyczne miejsca, są bardzo dobrze widoczne i turysta na pewno do nich trafi. Łódź z historycznego punktu widzenia to przede wszystkim szeroki przemysł tkacki i sukienniczy, który trwa do dzisiaj na tych ziemiach.

Prawdziwa awangarda

Jeśli chcemy zobaczyć dawną kulturę, to z pewnością warto zobaczyć Muzeum Sztuki, które znajduje się zaraz w Pałacu Maurycego Poznańskiego. To właśnie tam możemy podziwiać pracę jednego z najznakomitszych awangardowych malarzy Władysława Strzemińskiego, jak i jego partnerkę słynną rzeźbiarkę Katarzynę Kobro oraz Henryka Stażewskiego, który zasłynął ze swoich obrazów. Trzeba przyznać, że jak na swoje czasy byli to bardzo nowocześni artyści, którzy potrafili połączyć znane i ciekawe z czymś zupełnie nowym, przez co niekiedy w tamtych czasach ich prac potrafiły wzbudzić duże kontrowersje.

Bardzo charakterystycznym punktem w całej sali jest seria obrazów związana z Powidokami, których autorem jest oczywiście sam Władysław Strzemiński. Trzeba przyznać, że taki nowoczesny obraz Łodzi istniał tu już od dawnych lat, dlatego nic dziwnego, że co rocznie odbywa się tutaj impreza związana z rozwojem awangardy. W tym roku szykuje się między innymi stulecie awangardy w Polsce, co jest bardzo interesującym wydarzeniem, zwłaszcza jeśli interesujemy się sztuką w każdym tego słowa wymiarze. Łódź potrafi też bardzo mocno zaskoczyć i poruszyć.

Park ocalałych

Jeśli lubimy miejsca historyczne, a zarazem tragiczne w swojej historii, to warto zakończyć zwiedzanie w Parku Ocalałych. Jest to naprawdę świetne udokumentowanie burzliwej historii łódzkich Żydów, którzy nie mieli łatwego życia. Sam park jest jednym z malowniczych miejsc tego typu, jakie znajdziemy w Łodzi.

Park ten jest dobrym odnośnikiem historii, ponieważ było to jedno z wielu miejsc, gdzie ludzie byli eksterminowani na ulicach, ma to przede wszystkim upamiętniać wszystkie tragiczne wydarzenia, jakie wydarzały się tutaj w latach 1940-1944. Jest to bardzo ważne miejsce, dla tych osób, które przeżyły te wydarzenia, na własnej skórze. Dla turysty z kolei jest to nic innego, jak historia, którą nie zmazał czas.

Pozytywne miejsce

Trzeba przyznać, że Łódź wyróżnia się pod wieloma względami, zwłaszcza jeśli popatrzymy na samo miasto z innej perspektywy. Trzeba przyznać, że samo miejsce wywołuje w nas wiele pozytywnych emocji, zwłaszcza jeśli mamy naprawdę dużo czasu i możemy pozwiedzać.

Jeśli się zmęczymy, to hotele w całym mieście, oferują nam naprawdę dobre warunki, co warto odnotować, ponieważ turystyka jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie. Warto więc zobaczyć Łódź i zatrzymać się tu na przynajmniej chwilę, to ciekawe i oryginalne miejsce, dobre dla każdego turysty bez wyjątku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij