Wakacje pełne przygód

Dzisiaj wakacje nie kojarzą się tylko i wyłącznie z wypoczynkiem, ale i zabawą, która jest bardzo ważnym elementem wycieczki, zwłaszcza jeśli w taką podróż zabieramy dzieci. Największe emocje budzą dzisiaj parki wodne, miniaturowe miasta, labirynty, wyścigi sterowanych samochodów, karuzele oraz wiele innych szalonych atrakcji, które sprawią, że nawet zwyczajny dzień, może zmienić się bardzo ciekawą przygodę.

Oczywiście wszystko należy robić z głową, ale tego typu wycieczki, to okazja do dłuższego przebywania na łonie natury. Na pewno nowoczesne wycieczki nas nie zanudzą, ponieważ liczba atrakcji jest naprawdę duża i co najważniejsze te rzeczy znajdziemy w Polsce, nie musimy wyjeżdżać za granicę, jak kilkanaście lat temu, teraz wiele rzeczy jest już na miejscu, co turyści szczególnie doceniają. Najważniejsze, aby tego typu rodzinna atrakcja była w stanie bawić.

Centrum nauki

Warto dzisiaj oprócz zabawy czegoś się dodatkowo nauczyć. Doskonałym miejscem do tego typu zajęć, gdzie możemy zdobyć wiedzę poprzez zabawę, jest Gdynia, gdzie znajduje się Centrum Nauki EXPERYMENT. Warto zauważyć, że jest to bardzo rozległe centrum, gdzie można zaobserwować wiele ciekawych zjawisk i eksperymentów, które pozwalają na nowo odkryć świat nauki.

Oczywiście nie chodzi tu tylko i wyłącznie o samą obserwację, ponieważ równie dobrze możemy tego typu zjawiska sami wywołać, gdyż większość znajdujących się atrakcji posiada interaktywny panel. Całe centrum znajduje się na powierzchni 3500 metrów kwadratowych, gdzie jesteśmy w stanie odkryć każdą niespodziankę, jaka na nas czeka w środku. Dzieci potrafią skupić się na zwiedzaniu, ponieważ każda sala wystawowa, może zaskoczyć, zwłaszcza jeśli jest tu elementów, które można wprawić w ruch.

Możliwość interakcji

Atrakcje są na tyle ciekawe, że i rodzice poczują się zainteresowani. Dzięki takiemu rozwiązaniu można spędzić naprawdę miły rodzinny dzień.

Na pewno takie interaktywne zwiedzanie, pozwala nam więcej, ponieważ dzieci mogą bez problemu zobaczyć, jak działa dana rzecz, a nie tylko wysłuchać nagrania. To bardzo ważne, ponieważ dzieci czują się o wiele lepiej, kiedy mogą przekonać się na własne oczy, jak działają dane zjawiska i jak można je wywołać.

Świat miniatury

Jeśli szukamy nieco innych atrakcji, to ciekawym wyborem będzie miejscowość Borówca znajdująca się niedaleko Poznania. To właśnie tam możemy zobaczyć słynną na całą Polskę makietę kolejową. Osoby zwiedzające tego typu atrakcje, będą pod wrażeniem, ponieważ cała konstrukcja jest pełna szczegółów, a świat pokazany jest tu za pomocą skali 1:87. Warto zauważyć też, że w samej miniaturze poruszają się nie tylko pociągi, ale i samochody czy samoloty. Całość otoczenia ozdobiona jest drzewami, domami oraz innymi elementami krajobrazu. Wszystkie miniatury są, sterowano cyfrowo, a najdłuższy skład pociągu ma ponad 6 metrów.

Całość jest zawieszona między miejscowościami, dzięki czemu pociągi mkną przez zmieniający się krajobraz, co sprawia, że tego typu atrakcja wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. Oczywiście cały ten świat znajdujący się w centrum obiektu wydaje się tak realistyczny, że czasem można się zdziwić, że mamy do czynienia tylko i wyłącznie z makietą. Warto dodać, że dzieci patrząc na te wszystkie kolorowe pociągi, są w stanie wiele się nauczyć, ponieważ znajdują się tam również bardziej historyczne makiety dawnych pociągów, co jest gratką nie dla jednego pasjonata pociągów. Takie rozwiązania rzeczywiście się sprawdzają, a dla dzieci to naprawdę ciekawa atrakcja wizualna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij