Amsterdam

Wielka i zarazem bardzo klimatyczna stolica Holandii, kojarzy nam się bardzo dobrze, ponieważ w samym państwie istnieje wiele różnych środowisk polonijnych. Amsterdam zawsze kojarzył się z dość specyficznymi miejskimi latarniami oraz pełną niczym nieskrępowaną swobodą, która na pewno jest dla wielu ważna. Jeśli chcemy oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości, to Amsterdam jest doskonałym wyborem dla każdego człowieka.

Pomimo że mówimy o dość słynnym miejscu, nie często uświadczymy tu wielkomiejskiego zgiełku, co, zamiast odstraszać tylko nas zachęca, do podróży, właśnie w takie miejsce. Trzeba przyznać, że wybór nie jest przypadkowy, ponieważ tylko tutaj możemy odpocząć i poczuć prawdziwą wolność. Nawet dość duża odległość, nie wydaje się szczególnie trudną przeszkodą, skoro do Amsterdamu możemy z powodzeniem wybrać się nawet autobusem. Amsterdam z pewnością nie jest jakimś ważnym miejscem, na typowo dłuższą wycieczkę, ale z powodzeniem możemy spędzić tu niezapomniany weekend i trzeba przyznać, że pod każdym względem robi to wrażenie.

Brak parkingu sporym problemem

Centrum Amsterdamu kompletnie nie nadaje się jako parking samochodu, dlatego, jeśli chcemy zostawić samochód, to musimy to zrobić zaraz na obrzeżach samego miasta. To jeden z najwygodniejszych sposobów, jakie mamy do wyboru. Pamiętajmy, w centrum nie jesteśmy w stanie poruszać się nawet rowerem, lepiej o tym pamiętać w każdym innym wypadku, możemy poczuć się zaskoczeni.

Tak więc typowa piesza wycieczka, wydaje się idealnym sposobem na zwiedzanie ciasnych uliczek Amsterdamu. Na pewno zwrócimy uwagę na dość charakterystyczną architekturę kamienic, która wygląda jak żywcem wyjęta z podręcznika historii. W Amsterdamie nawet łodzie służą dzisiaj innemu celowi, ponieważ zostały one przerobione na typowe miejsca mieszkalne, co nadaje niesamowitego charakteru dla tego miejsca.

Dzielnica towarowa

Oczywiście sam Amsterdam można z łatwością porównać do jednego wielkiego sklepu, który rozciąga się na dużej powierzchni. Tam jesteśmy w stanie kupić bardzo wiele rzeczy i nie do końca legalnych w innych krajach Europy.

Jeśli nie chcemy niczego kupować, bo nie czujemy takiej potrzeby, to zawsze możemy sobie pooglądać ciekawe towary, jakie się tam znajdują. Z pewnością warto pospacerować uliczkami Amsterdamu zwłaszcza nocą, ponieważ po zmroku całe to miejsce wygląda obłędnie.

Rijksmuseum

Jeśli koniecznie wybieramy się do Amsterdamu, to nie zapomnijmy odwiedzić Rijksmuseum. Jest to przede wszystkim wielki zbiór słynnych obrazów i innych dzieł sztuki. To właśnie we wspomnianym obiekcie możemy zobaczyć słynny obraz Straż Nocna Rembrandta oraz wiele innych obrazów namalowanych przez światowych artystów. Jest to prawdziwa kolebka kultury, a jednocześnie miejsce, które najbardziej wyróżnia się na tyle całego Amsterdamu.

W większości malowidła oraz inne eksponaty dotyczą malarzy holenderskich z kilkunastoma wyjątkami. Można więc powiedzieć, że samo muzeum jest bardzo tematyczne i promuje typową sztukę holenderską, która ma już wiele tysięcy lat życia. Jak więc widzimy doskonale poprzez analizę, Amsterdam to nie tylko miasto uciech. W tym miejscu znajduje się o wiele większa głębia, niż mogłoby się nam wydawać. Oczywiście zwiedzenie najważniejszych rzeczy to kwestia kilkunastu dni, ale pomimo wszystko warto się wybrać na taką klimatyczną wycieczkę, zwłaszcza że Holandia jest piękna o każdej porze roku. Pamiętajmy, że nie ma drugiego choćby podobnego miejsca, dlatego warto się tu wybrać i zobaczyć to samemu, na własne oczy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij